Kısırlaştırma

Bseee07

Kedim yaklaşık 6 aylık ne zaman kısırlaştırmam lazım,ve kısırlaştırma sonrası neler yapmak lazım ?

2 CEVAP

Dişi kedilerde 6 ayı geçtikten ve 2.5 kilonun üzerindeyse kızgınlığa girmese de yapılabiliyor, erkek kedilerde ise çiftleştirme düşünülmüyorsa kızgınlığa girmeden yapılması öneriliyor diye biliyorum ama yine de en doğru bilgiyi veterinerinden öğrenebilirsin. Kısırlaştırma sonrasında ise bir kaç gün dikişleri zorlamaması için yaş mama verebilirsin ama bu zorunlu değil. Geri kalan beslenme alışkanlıklarında verilen mama miktarına dikkat etmelisin çünkü kısırlaştırıldıktan kilo alma eğilimleri artıyor. Şimdiden geçmiş olsun.

Bseee07

@aybukekayalioglu bilgiler için çok sağolun:))