Yavru Kedimin Gözü Kapalı Gibi

Arkadaşlar yavru kedi buldum iki tane anneleri ölmüş ve bakımını ben üstlendim tekinin gözü kapalı gibi kırmızı biraz capaklaniyor hapşırıyor ağzından sıvı çıkıyor. Ve çok cansız burnu da tıkalı. Ne yaparak onu sağlıklı hale getirebilirim. Yakın zamanda veterinere götürme şansım yok malesef. :(

4 CEVAP

Tsubasa9

1.bir şişeye sıcak su koyun ve havluya sarıp yanına koyun

2 .2saate bir mama yedirin ve tuğaletını yapması için bir pamuğu ılık suyla ıslatın ve poposuna hafifçe vurup tuğaletını yapmasını sağlayın (youtube de ornekleri vardır)

petshop larda yavru kedi mamaları vardır ondan alın alamam derseniz bebek maması da olur ve petshoptan kedi biberonu almanız lazıms.

Tsubasa9

Kardesim baska bi soruda güzel bir cevap verilmis bakimlari ile ilgili burara kopyaladım. Göz icinde tobresod veya terramycin damla veya merhem kullanabilirsin

hayvankurtarma

Aynen bende bugun buldum ayni seyi bende yasiyorum cok kucuk burnu tıkalı hapşıriyor biryandan annesini istiyor ağlıyor gözleri çapaklanıyor yarin herhalde vet e goturucem cok kotu durumda

SARE2727

merak etmeyın eczaneden tobresod goz damlasını gunde 2 kere damlatın 4gunde tamamen ıyılesır benım mınıkte oyleydı ...