Erken Hamilelikte Ne Yapmaliyim

missperfect

bir disi birde erkek samoyed cinsi yavrularim var 2 haziranda 9 aylik olacaklar kardesler ayni zamanda. suan disinin kizginlik donemi.. 15 gun oldu kanamasi gelmeye baslayali. bende erkek olanı arkadaşıma gonderdim ayrı kalsınlar diye. dun artık 155 gün oldu bitmiştir diye duşunerek geri getirdim.disi dede kanamasi durmusdu organida inmeye baslamisti yavaştan dedim herhalde hamile kalma donemi gecti. fakat dun gece nasil oldu anlamadik bi baktik kitlendiler 15 dakika surdu. sokakta birkaç kez rastladığımda dişi bağırıyordu bizde öyle birşey olmadı sessizce durdular sonra ayrıldılar. organlarını temizlediler. dedim sabah ilk iş yeniden bırakiyim bu seferde annem bilmediği için durumu neden erkek köpeği bahçede bıraktınız diye içeri almış. yeniden çiftleşmişler 10 dakika filan surmuş. bu iki kere çiftleşmiş oldular acaba hamile kalma durumu var mi? veterinerimizle görüstum 15 gun icinde igne yapmamiz gerekiyormus. iğneler çok pahalı iki doz vurmamız gerekiyo tanesi 875 tl miş. ne yapmam gerekiyor bilemiyorum. ileride tabiki anne olmasını istiyorum kızımın ama çok erken ya ona bir şey olursa en büyük korkum bu şuan. iğne olsa onun yan etkisi varmı? kafamda birton soru var ve hiçbirine yanıt bulamıyorum :(

5 CEVAP

Reyyanhan

Bence doğurması daha mantikli . O ignelerden se

ilknrdaisy

Jack russel kızım aynı şekilde diğer kopegimizle yanlislikla 9 aylıkken eşleşti yavrularını dunyaya getirdi ne yavrularda ne kendinde hic bir sorun olmadi suan 6 yasinda ve kısır, zaten ilk yavrulamasi cok yavru olacağını düşünmüyorum yani zorlanmaz ancak siz yinede bir daha denk gelmemelerini sağlayın , o iğneler güçlü iğneler, sunuda belirteyim benim kopegimde kalsiyum eksikliği vardı biz dogumundan sonra vitaminlerle duzenli veterinerle onu desteklemistik, sizde ayni şekilde desteklersiniz.

missperfect

çok teşekkür ederim belkide kalmamıştır hamile boşa panikte yapıyor olabilirim aslında da işte kızıma zarar gelmesin istiyorum. ilacı araştırdım bizim belediyenin veterinerinden vurulunca hafifi yan etkileri oluyormuş. ama dişiye zarar vermez dedi alizin diye bi iğneymiş

Reyyanhan

Vet erken diyo mu peki hamilelik icjn

missperfect

gelişme çağında olduğu için önermiyorlar... birde sağlığı da bozula bilirmiş. ama iğnenin de yan etkileri olabiliyormuş.