Köpegimin Yemegi

159deniz123

ben köpegime mama veriyorum ama bizim komşumuzda evde besliyor köpegini ama o pilav gibi ev yemekleri vriyor onun köpeginde sorun olmazmı öylesine sormak istedim kafama takıldı

10 CEVAP

Cotontzu_Siri

2 patates
2 havuç
1 bardak bezelye
sebze kadar kıyma veya parça et
1 bardak çekilmiş yulaf
3 yumurta

sebzeleri haşla, ez (yavruysa ez yetişkinse küçük küçük kessen yeter)
eti çok az pişir
yumurtaları haşla, parçala
hepsini yulafla birlikte bir kapta güzelce karıştır

Cotontzu_Siri

olur ama kendi tercihi

159deniz123

hıı ççünkü köpegine hiçirşey olmamış bnde öylesine sormak istedim

Cotontzu_Siri

zaten öyle ev yemeği veriyor diye hemen bir şey olmaz zamanla sağlık problemleri çıkabilir

159deniz123

hımm peki ama en güzeli mama bençe

Cotontzu_Siri

en güzeli onlara beslenme ihtiyaçlarına uygun bir şekilde tarif hazırlamak, ben öyle yapıyorum

159deniz123

tarifler nasıl açaba bende denemek istiyorum hep mamadan sıkıldı köpüşüm biraz degiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii şeyler yesin tarifi nedir

159deniz123

peki köpegim bnim şuanda 2 aylık oldu şuanda yedirebilirmiyim

Cotontzu_Siri

2 aylık köpek rahatlıkla yiyebilir zaten püre gibi oluyor ve çok besleyici ben bu mamayla gelişimi yavaş denilen köpeğimin kilosunu ırk standartlarının üstüne çıkardım

159deniz123

inanın bugun sabah oruclu oruclu kaktım yaptım rahatlıkla yedi gerçkten çok teşekürler tarifiçin ymk için