Kedi Davranısı

Maumau

Merhaba ben bi şey soracaktım
Benim kedim tuvaletten cıktıktan sonra hemen kendisini temizler ama gariplik olan nokta şurda;
Tuvalete giriyor kendini temizliyor yürüyor sonra yine temizliyor bunu bir kaç kere yapıyor. Oturup doğru düzgün yalamıyo onun yerine yürüyo eğiliyo sonra yine yalıyor. Bunun sebebi nedir acaba? Ben baktığım için mi yoksa üşeniyor mu? Veteriner muhtemelen üşeniyor farjlı bir durum olsa dediğiniz gibi olmazdı dedi ama sizin de fikrinizi merak ettim çünkü coğunuzun kedisinde basen idrar yolu enfeksiyonu yaşanmış.
Bu arada tuvaletteyken bağırma miyavlama vb. gibi durumlar yok.
Ayrıca mesela kitap okuyorum evde oynuyor sonra geliyo poposunu veya şeyini yalıyo bunu yapması normal mi?
Cevap verirseniz sevinirim ypksa artık kafama takmaktan sinir hastası olucam ben mi abartıyorum bilemedim ama

11 CEVAP

Superisi814

Kedi ve kopekler tuvaletini yaparken , toto temizligi yaparken seyredilmekten hoslanmaz.Hele bazi mizaclar ciddi rahatsizlik duyar.Belki kendini daha iyi temizlemek istiyordur bilemem.Ama kedilerin cokca yalanarak temizlenmesi normal.
Bence siz onun normal davranislarina alişsaniz biraz ferahlarsiniz.

Ayseenur10

Sadece bu şekilde yalaması idrar yolu belirtisi olmayabilir, idrar miktarı ne kadar idrarını yaparken normal pozisyonu dışında mı duruyor sık sık tuvalete girip 2-3 damla az az yapıp çıkıyor mu? Bunları gözlemleyin

Canann61

Sakinleşmeye çalışın kedi de bir şey yok :)

Maumau

Ya haklısınız. Aslında normal olduğunu biliyorum ama hususi bazen gelip yanımda bacağını dikip temizlediği de oluyor. Şimdi bir de sık yalama durumu idrar yolu enfeksiyonu diyen siteler de var. Burda da diyen bazı arkadaşlar var ama hayvancağız bağırmıyor da. Sadece temizledikten sonra kalkıp sonra yine yatıp temizlemesi tuhafıma gitti

Maumau

????

Maumau

Normal bi durum mu bu?

Maumau

?????

Maumau

Arkadaşlar

Maumau

Normal yapıyo

Maumau

Peki sizce bu durum normal mi

ka06

Çok rahatsız oluyorsanız içinizin rahat etmesi için test yaptirin idrar testi . Kafaya takdıkça kurar insan çünkü