%80 Fip Dediler

Zukoo

Kedime az önce fip olabilir dediler. Karnında sıvı var. Nefes alması sıkıntılı ses çıkartıyor. Nolucak biri bana söyleyebilir mi? Bu hastalığın seyri nasıl ileriliyor

10 CEVAP

DoraFiko

Kabızlığı var deyince yazmak istedim. Kedimin kısırlaştırma sonrası yüksek ateş halsizlik kokulu kusma iştahsızlık gibi belirtiler gösterdi. Kabızlığıda vardı. Yemediği içinde çıkmıyordu tuvalete. Çok fazla su içiyordu. Titriyordu karnı şişmişti. Ben fip diye sabaha kadar ağladım. Hekimime gösterdim fip gibi duruyor dedi. Ellerinde test yoktu hemen hızlı kit getirdiler ertesi gün onu yaptırdık koronada fipte negatif çıktı. Ama kesinlik vermiyormuş bu test. Röntgen çekildi. Karın içi aşırı derecede dışkı ve gaz doluymuş. Çokta su içtiği için karnından lok lok su sesi geliyordu. Çok korkmuştum. Sonrasında antibiyotik serum vitamin derken toparladı.

Yani demem o ki hemen umutsuzluğa kapılmayın. En net sonuç biyokimya ile belli oluyor diye biliyorum. Alb glob değerine göre. Umarım değildir dua edeceğim. 🐾

Zukoo

İki ay oldu kısırlaştırma yapalı. Tüm testleri yapıldı. hiçbir sorun yoktu. Sonra birden sesli nefes almaya başladı. Fipse napıcam bilmiyorum. Çenesi için buradan bağış topladım ve iyileşti bilen bilir. Ama bu farklı. Fip ihtimali bile öldürüyor beni gerçekten çıldırmak üzereyim. Nolur dua edin yarın testlerin hepsi yapılacak ve inşallah fip değildir. Bir hafta içinde oldu hepsi. Çok güzel gidiyordu her şey.

asrayildrm

İnşalllah fip değildir dua edicem sizin için. Dışarı çıkan bir kedi miydi eğer fip se nasıl bulaştı acaba ya da coronası pozitifse bağışıkljğı düşünce fip e dönüşüyormus sanırım. umarım fip değildir:(

Test yaptılar mı kan testi ve pcr testiyle de corona virüsünü taşıyıp taşımadığını öğrenebilirsiniz. Başkalarından okuduğum kadarıyla karnındaki sıvı çekiliyor ve yurdışından getirilen iğneyle tedavi ediliyor ama net bilmiyorum. Başka belirti var mıydı karnındaki sıvı ve nefes darlığı dışında

Firuzecik

Çok geçmiş olsun umarım yanılıyorlardır. Dışarı çıkan bir kedi miydi bu aralar çok fipli kedi var salgın gibi sanırım.

Çok geçmiş olsun. Fip çıkarsa evet maliyetli iğneler vet ne der bilmiyorum ama sayfa açın bağış toplayın çok kurtulan kedi var. Asla pes etmeyin. Kediler bizim tahmin ettiğimizden daha güçlü siz de güçlü olun bırakmayın ki fip de olmayabilir her sıvı fip olmuyor ki kan değerlerine baktılar mı ilk etapta. Halsizlik kusma ateş falan yok galiba

Zukoo

İnşallah değildir öyleyse eğer biterim elimde büyüdü bebiş benim 3 günlüktü bulduğumda ona canımı veririm

Zukoo

Kabızlık var bir de. Yarın kesinleşicek. Ücreti nasıl karşılarım naparım hiçbir fikriö yok

Zukoo

Evet bahçeye çıkıyordu ama ben bağışıklığını her zaman çok yüksek tutmak için çaba verdim. Sürekli takviye yaptım. Nasıl oldu hala inanamıyorum.

Uslukate

durumu nasıl acaba yanınızda kan değerleri varsa atabilir misiniz