Royal Canin Mama Çok Mu Sert?

Aysglllshn

7 aylık erkek kedim var royal canın kitten kullanıyorum ama çok mu sert tüm yutuyor Aynı sıkıntıyı yaşayan var mı ? Öle bayıla da yemiyor. Değiştirmelimiyim sizce ?

9 CEVAP

Buketbayraktar

Bazı kediler küçük taneli mamaları çiğnemeden tutuyor aslında çiğneyemeyecek kadar küçük değil bence. Ama rc maalesef fiyatını hak eden bir mama değil içeriği boş bence mama da değiştirin :)

fettahaltuntas

bende aynı sorunu yaşıyoordum veterinerim çenesini güçlendirmem gerektiğini söyledi ve bana matatabi çubuğu önerdi bende aldım trixie olandan kedim bayıla bayıla oynadı ısırdı ırısması güçlendiriyor çenesini zaten sorunum ortadan kaltı ama mama taneleri küçükse ondanda olabilir

miayehe

Taneler küçük geldiği içindir büyük ihtimalle

Aysglllshn

Ama önce çiğnemeye de çalışıyor çıkamadm işin içinden🤷🏻‍♀️

miayehe

Küçük olduğu için çiğnemeye çalışıyor ama olmuyor zaten.Başka bir mamayı deneyin bence

Aysglllshn

Çok tesekkürler

Anonymus386040

Royal Canin piyasadaki en yumuşak mama bence Proplan ile birlikte

Aysglllshn

Denemek mümkün değil ama ikiye bölerken zorlandım açıkası. Hoş baska mama denemedm belki doğru diğerleri daha zorlıcaktır.

Advance hakkında bilginiz var mı?

Aysglllshn

Bende bir sorim. Tesekkürler