Kedim Bir Günde Yemesi Gereken Mamayı Birkaç Saatte Bitiriyor

ferhat05

10 aylık ve kısır. 55 gr verilmesi gerekiyor ama 60-65 gr veriyorum ben, biraz fazla enerjik ve de yavru olduğu için. Birkaç saatte bitiriyor 60-65 gramlık mamayı. Çok obur ve mızmız. Bir sorun olur mu?

6 CEVAP

tyguler

Ögünlere bölerek verebilirsiniz

ferhat05

Bu sefer de gün boyu susmuyo. Mama saatinden 3 saat önce başlıyor miyavlamayaa, peşimizde koşturmaya. Ayrıca daha fazla tuvalete çıkar öyle. Yani bir şey değişmez.

_zeynep07

Benimki de yakında 7 aylık olacak ve aynı şekilde kısır.Doymuyor bir türlü,vermeyince de miyavlıyor :((

Trcnoglum

Bence bir sıkıntı Olmaz ben ölçüsüz veriyorum eğer kediniz hareketli ise bir sorun Olmaz zaten daha büyüme çağında veterineriz de kilosunda bir sıkıntı görmüyorsa bence ölçüsüz verebilirsin

aseacr

Benimki de günlük yemesi gerekeni 1 öğünde yiyor. Sahiplendiğimden beri böyle. Açken çok yaramaz oluyor ortalığı birbirine katıyor çok hareketli olduğu için ölçüsüz veriyorum ben de. Bi beslenme düzeni oluşturduk biz ve çok şükür kötü gitmiyor. Bence o miktarlar kediden kediye değişen şeyler. Hareketli kedi için normal hele tekir kediyse. Cins kediler daha az hareketli olduğu için onlara o miktarlar daha uygun diye düşünüyorum. Siz de zamanla gözlemleyip bir beslenme düzeni kendinize göre oluşturun bence. Tuvalete çıkması kilosu vs

Yarenbadem

Ben ölçülü verme olayını obez değilse sevmiyorum mesela kimi insan her öğün bi ekmek yer ama inceciktir kimiside dzgün beslenir karbonhidrat minumum tüketir ama fazla kiloları vardır her bünye farklı kedilerdede öyle mesela bi yakınımın kedisi ayda 1 kg mamayı anca bitiriyormuş ama maşallahı var tosun kimi kedide çok yer ama zayıftır
Birde maması tok tutmuyor olabilir mesela purina one ve felicia alınca kedim doymuyor hayvan gibi yiyor günde 2-3 kase ama tadını daha çok sevdiği bi marka var onunda 1 kasesini 2.5-3 günde bitiriyor tok tutmuyor olabilir maması