Lütfen Yardımcı Olun. Yavru Kedinin Gözleri İyileşir Mi ?

Zeynepidil

2 tane yavru kedi var anneleride yanlarında ama gözleri iltihaplı yada enfeksiyonlu bir tanesinde tabaka oluşturmuş gibi bir şey olmuş aslında 1 gözleri açık 1 gözleri kapalı diğerinin arada diğee gözüde kapanıyo ama açılıyo tekrar bugun ılık çaylı pamugu gözlerine tuttuk açılmadı gözleri sonra tabrases göz damlasını gözlerine sıktık yuvalarınada temiz örtü koyduk sizca yanlış yaptıgım bir şey var mı veya daha fazla yapmam gereken birşey var mı zamanla iyileşir mi

6 CEVAP

Merhabalar, yavru kedilerde en sık görülen rahatsızlıklardan birine sahipsiniz. Tedavisi mevcut olup erken hareket etmelisiniz. bunun için birkaç yöntem vardır, sizin yönteminiz de bunlardan biridir. Tedavi süresini kedinizin yaşı ve boyutuna göre, iltihabın türüne göre oluşturabilirsiniz. Çay kullanabileceğiniz en iyi antiseptiklerden birisidir. Bu ve bunun gibi bir çok cevabı direkt uzman veteriner hekimlerimizden öğrenebileceğiniz www.sanalveteriner.com isimli site mevcuttur ve 15 Haziran'a kadar sadece 1 TL ödeme yaparak direkt olarak danışman veteriner hekimlerle görüşebilirsiniz. İyi akşamlar diliyoruz. Sanalveteriner ekibi. Resim açıklamasını girin

Yugio

Bence hemen veterimere götürün bu ciddi bi şey diye biliyorum

perasu

Terramycin antibakteriyel göz merhemi var. Pomad şeklinde. Bu merhem bu gibi durumlarda çok etkili. Biz üç kediyi bu merhem sayesinde iyileştirdik. Eczanelerde satılıyor. Veterinere götüremeyecekseniz mutlaka bu merhemi kullanmanızı öneririm.

ilknrdaisy

Kedimi ilk buldugumda gozleri o haldeydi ve biraz daha gec kalinsa gozlerini kaybedebilirdi. Tedavisi kolay ama hemen hareket edilmesi gerekiyor. Veteriner e muhakkak gidin. Biz bir damla ve merhem ile kisa bir sürede atlatmistik. Ama mutluka mutlaka veterinere gidilmesi gerekiyor, cay ve pamuk sadece kisa süreliğine rahatlamsinda ise yariyor

Zeynepidil

Özel veterinerliğe götüremem ama belediye veterinerligini arayabilirim yavrular kücük annesinden ayırırlar diye korkuyorum

ilknrdaisy

O krem ve damlalar cok tutmuyor ben geçen yıl 24 tl odedim. Maalesef ki veterinere gitmeleri gerekiyor, ciddi anlamda enfeksiyondan gozlerini kaybeden yavru sayısı çok....