Damlayan Suyun Altında Duran Kedi

sedabykr

Merhaba herkese Yaklaşık 6 aydır bahçede sokak kedisine bakıyorum. 2 ay önce doğum yaptı. Yavru çok sağlıklı ama anne aşırı zayıf. Bilmediğim bi sebepten dolayı da omurgasında ve arka bacağında sorun oldu. Aksıyor ama yürümesinde koşmasında pek sorun yok. Veterinere götürüyorum ama sokak kedisine ücretsiz baktıkları için ilgilenmiyorlar doğru düzgün. Proplana varana kadar bütün mamaları denedim yaş ve kuru tavuk haşlaması verdim ama nerdeyse hiç yemiyor ve son 3 gündür sürekli kucağımda kalmak istiyor. Bugün son olarak da damlayan suyun altında duruyo devamlı bodruma indiriyorum yine çıkıyo oraya. Benim korkum ölecek olması.. yani acaba intihar mı etmeye çalışıyo?

14 CEVAP

Cotontzu_Siri

eve alıp bakamaz mısınız

Reyyanhan

Vet tedavi görmeleri gerekli. Ve sonrasında sıcak bir yuva ..

Reyyanhan

Canım vet kucağına alsa bile o parayı alıyor. Aşının adını biliyormusun

Reyyanhan

Sokak kedisi diye ilgilenmemek ne demek. Öncelikle o veteriner ı şikayet edin.

Reyyanhan

Evde yemek hazırlayıp yedirmeye çalışın zorla da olsa yesin birşeyler. Vitamin takviyesi yapmalısınız doğum sonra bağışıkligi da düşmüştür . İyi bakılması lazım. İntihar edeceğini sanmıyorum .

sedabykr

Ilgileniyorlar yani daha doğrusu çok zayıf perişan halde diyorlar ne yapayım diye soruyorum yapılacak bir şey yok diyorlar. Sabah biftekli yaş mama verdim çok az yedi bu sefer kucağıma gelmedi ama gece durumu nasıl olacak bilemiyorum. Teşekkür ederim

sedabykr

Ailemi dışarıda baktığım süre boyunca ikna etmeye çalıştım ama malesef.. sahiplendirmeyi düşündüm apartman komşularım burayı çok sahiplendi giderse üzülebilir dediler
Iç dış parazitini yaptırıyorum ama kaşıntıları çok şiddetli oluyo kulaklarının arkasındaki tüyler tamamen döküldü. Tüylerini traş yaptırsam ona zarar vermiş olur muyum?

Cotontzu_Siri

bence sahiplendirin, ev ortamında bakılması onun için çok daha iyi olur

sedabykr

Tedavi görmeleri gerek derken gerçekten ihtiyacı oldu yavrunun tedaviye
Apartmandaki köpekle karşı karşıya kaldı kaçmaya çalışırken de merdiven boşluğundan düştü veterinere götürdüm iç kanama riski olabilir diyip iğne yaptı 3 gün devam edecekmişim ama iğnelerin fiyatı 50tl
Bu konuda bir fikriniz var mi yani gerekli midir bu iğne yada fiyatı ne civarda oluyo genelde?

sedabykr

Hayır ama yarın sorayım 3 gün getirmen lazım dedi

sedabykr

Iki tane ilacı karıştırarak yapıyormus iğneyi birisi iç kanama varsa pıhtılaşma sağlaması için diğeri de şok içinmiş ama ilaçların isimlerini öğrenemedim

Reyyanhan

Tmm canim

Reyyanhan

Geçmiş olsun. Şu an iyi mi

sedabykr

Iyiydi.. iftar için eve çıktım gece kontrol edeyim dedim yoktu.. birisi mi aldı kaçtı mı bilmiyorum her yere baktım yok hiç bi yerde