Burda Kedimin Irkını Bulamıyorum

nigarkhalil

Merabalar. Burda kedim hakkında bilgi yazmak istediğimde kedimin adı çıkmıyo.Adı Calico ama yok

7 CEVAP

Kebikec

Çünkü calico kedinizin cinsini/ırkını değil, tüy desenini yani rengini tanımlıyor.

Renklipati

Benim kedimde aynı bunun cinsi ben soke yaptım bizim kedilerin adı tricolor üç renkli kedi aynen dediğiniz gibi ismi yok burda

Renklipati

Aynı benim kedimin ikizi 🤗

ruthiees

tekir işte?

eceyilmaez

Aslında farklı isimlerle tanımladığımız çoğu kedi bildiğimiz tekir :) sadece üstlerindeki renk paletlerine göre isimlendiriliyor. Ornegin sizin kediniz gibi karamel siyah benekleri olanlar calico. Smokin dediklerimizin hepside aslında tuxedo cinsi değil. Siyah beyaz genelde çenesinin altında siyah bir benek olanlar tuxedo oluyor onun dışında siyah beyaz tüm kedilere smokin deniyor diye biliyorum. Yani kediniz tekir

Findikthecat

Tekirde kürk rengidir. Sizinki calico diye geçiyor ama sitede belki yoktur bilemiyorum.

simsim1713

Tekir, alnında bariz M şekli var zaten
Alındaki M şekli tekirlere has