Kedi Aşıları Hakkında Bilgi

BlindCat

Ben bilgi almak istiyorum aşı konusunda

2 CEVAP

limtrf

Öncelikle kediniz bir buçuk- iki ay civarına gelince ön parazit uygulaması yapılır sonrasında karma aşılarını olur parazitlere bir dönem devam etmekle beraber olması gereken şu an hatırlamadığım ama veterinerinizin size not edeceği aşıları olacaktır. Hepsi geçtikten sonra üç ayda bir parazitini yaptıracaksınız isterseniz altı ayda bir isterseniz yılda bir. Hiç yaptırmayan da var. Tercihinize kalmış

ursaminor

limtrf, kuduz aşısını yazmayı atlamışsınız :)
-iç/dış parazit
-karma 1/2
-kuduz (yasal zorunluluk)
-(isteğe göre) lösemi
ilk aşılardır.
Parazitler 2-3 ayda bir tekrarlanır
Kuduz her sene yapılır (yasal zorunluluk)
Karma tekrarları isteğe bağlıdır.
Diğer komplike aşılar da veterinerle konuşarak yaptırılabilir. Ama standart olanlar bunlar.