Yavru Köpeğime Bir Türlü Tuvalet Eğitimi Veremiyorum

Yavru Köpeğim Geleli 2 Ay Oldu Fakat Halen Tuvaletini Öğrenemedi Öğrenemedi Derken Kaçırıyor Gibi Bir Şey Değil Kafasına Göre Her Yere Yapıyor Şu Anda 5 Aylık Çok Seviyorum Fakat Şu Tuvalet Sorunu Yüzünden Çok Üzülüyorum Yardımcı Olursanız Sevinirim Köpeğimin Cinsi Cavailer King Charles

4 CEVAP

yagmuraksy

yemek yedikten yarım saat sonra tuvalet ihtiyacı oluyor tuvalet saatlerinde evin her yerini ona açmayın eğer başka bi yere yaparsa çiş pedine bir kaç damla bulaştırın öyle öyle alışır diye düşünüyorum

zibityus

yapacak bi şey yok üzülmeyin temizlemekten keyif alın. aşıları bittikten sonra düzenli çıkarırsanız zaten dışarı yapmaya başlar

Haftaya aşısı bitiyor inşallah dışarıya alışır

zibityus

dışarı tuvalet alışkanlığı kazandırmanın çok basit bir yöntemi var. 3 saatte bir dışarı çıkarmak boşaltım yapmadan dönmemek. eğer bunu düzenli uygularsanız zamanla bu aralıkları azaltarak günde 4 sefere kadar indirebilirsiniz yavru - genç bi köpek için. yetişkin olunca da günde 3 sefer çıkarmanız yeterli olacaktır üçünüsü gece yatmadan 15 dk çişini yapması için sadece. maximum 3 haftada alışır.