Kopegim Çok Sinirlı? Sadece 4 Aylık

4 aylık yavru kopegim herseye hirliyor ve aşırı derece isiriyor dişlerinin kaşınması vb alakası yok oturan insanin yüzüne karsi havlayip saldırıyor yemek yerken ve birde ceza vermek amaclı odaya kapattığımizda butun binayı ayağa kaldıracak şekilde susmadan havliyor agliyor birinin elinde yemek görsün onu almak için herşeyi yapar sürekli ağlar susmadan

1 CEVAP

zibityus

bunun olmasının sebebi köpek değil, sizin, köpeğin gözünden olayları yorumlamayı bilmediğiniz için ona, bu zamana kadar yaptığınız hatalı davranışlardır. yani sorunun kaynağı köpek değil. köpek beden dili öğrenip, köpeğin beden dilini okuyabilmeniz ve bu beden dillerine göre hareket etmeniz, köpeğe "seni anlıyorum ve saygı duyuyorum" mesajını vermenizi sağlayacaktır. beden dili bilmediğiniz sürece köpek size hayır derse anlamicaksınız, köpek size dur derse durmayacaksınız köpek de anlaşılmadığı ve iletişim kuramadığı için strese girecek ve başka çare göremediğinden sizi uyarmak için hırlayacak, ısıracak veya üstünüze atlayacak vs. beden dili öğrenene kadar tavsiye olarak şunları verebilirim: ona dokunmayı bırakın, sevmek için sarılmak için öpmek için ona yaklaşmayın bile, kucağınıza almayın, mecbur kalmadıkça ona dokunmayın. onunla konuşarak, komut vererek iletişim kurmaya çalışmayın her çıkardığınız ses onun gözünde teslimiyet sesi olarak algılanıyor. bir de ceza veya ödül ile onu kontrol etmeye, eğitmeye, yönetmeye çalışmayın. bunun yerine olayları olmadan engellemeye çalışın, örneğin, köpek bir ortamda herkese saldırıyorsa, insanlar oradayken köpeği oraya hiç götürmeyin. götürmek zorunda kalırsanız tasmasını takın ve kısa tutarak sizin yarım kol boyunuzdan daha fazla uzaklaşmamasını sağlayın bu şekilde olayları olmadan engellemiş olursunuz. beden dili öğrenmek için kral köpek ailesinin instagram sayfasından kendilerine ulaşabilirsiniz ve detaylı bilgi alabilirsiniz. bir de onların bir sürü videosu var youtube ve instagramda bunları izlerseniz size çok şey katar bilmediğiniz veya eksik veya yanlış bildiğiniz çok fazla şey olduğunu göreceksiniz. genel kurallar listesini de mutlaka izleyin link: https://www.youtube.com/playlist?list=PLMhSnKShK_RTklCLmfEeBXT8TB0eeIeHf