Siyam Kedisi Hangi Kuru Mamaları Yer

serembos

18 aylık siyam kızıma hangi mamaları verebilirim. royal canin veriyorum fakat kısırlaştırdıktan sonra göbek kısmında yağlanma ve sarkma oldu. sürekli birde poşet pamuk yiyiyor.

6 CEVAP

Bence soru başlığı şu olmalıydı

KEDİMİN PAMUK YEMESİNİ NASIL ENGELLERİM

serembos

pamuğu ortada bırakmıyorum yemiyor şuan ama demir eksikliğindenmiş galiba ciğer vermemi söylediler. ama kızım kuru mamadan başka birşey yemiyor.ne et nede yaş mama sevmiyor. o yüzden kuru mamanın içeriği önemli benim için.

Buketbayraktar

O zaman royal canin değil de içeriği gerçekten iyi bir mama alın. Orijen, acana olmadı nd. O da fazlaysa britcare bozita gibi

pongul

Bozita ürünlerinden verebilirsiniz, besin dengesi güzel çeşitlerinin.

MayaMom

Hılls, nd, acana, briat care

Royal canın bilinen bir marka olmasına rağmen içeriği çokta temiz değil.

hills içerik olarak royal den farklı değil bence hiç önemi yok. nd güzel bir mama ama siyamlar için fazla protein oranı var böbreklerine yükleme yapabilir tahıllı seçeneklerinden alınabilir nd de. brit care hakkında bilgim yok ama acana ya da orijen gibi mamalar nd nin de üstünde proteine sahip ve ciddi aktivitesi olmayıp tek yaşayan yetişkin kediler için ağır kaldı ki siyamların böbrekleri hassas.