Kedim Britişmi Tekirmi Britiş Dediler Fikrinizi Almak İstiyorum

Guleryordem

Kedimi britiş diye sahiplendik biz benzetemedik sizlerden fikir almak istiyorum

10 CEVAP

melist35

bir kediye british denebilmesi için şeceresi olması gerekir ve şeceresinde 5 nesil ataları safkan british ise o kediye british denebilir. aksi takdirde british diye satılan kedilerin hepsi yalan söylenerek satılan scottish straightdir. kedinizi de şecereli kedi yetiştiren bir catteryden belgesini görerek almadığınızı varsayarsam, kedinizin cinsi scottish straight, rengi ise blue tortoishell. (tekir değil)

Kırma olabilir emin olamadım fakat tekir daha baskın sanki. Uzun sağlıklı ömrü Olsun.

aycylmz

Tekirse sokağa atacağım dememiş sakin mi olsanız acaba? Herkesin kedisinin cinsini bilmeye hakkı var.

tyguler

Belki dedesi falan britishdir birtishe benzemiyor pek sadece kafa yapısı anımsatıyor biraz

Tekir british melezi büyük ihtimal yada anne babadan biri tekir british melez

neesliiy

Melez olabilir :)

Guleryordem

Biz tekire benzettik ama 6 aylık dişi

Patili_1

Tekir bence ,britishin kulakları biraz daha farklı bitek rengini benzetebildim ben britishe ama bence Tekir

Zeynepulku

British değil bence, tekir.

sultansbutler

arkadaşlar bu kedinin hangi yüz hattı british shorthaire benziyor allah aşkına. her gri kedi british ya da russian blue değildir. bu bebiş normal melez/sokak kedisi bi cinsi yok (ama söylemeden geçemem kürk rengi ve deseni aşşşrı güzel) yurtdışında domestic shorthair/house cat deniyor. Türkçe tabiriyle kısa tüylü kedi, ev kedisi. tam anlam için Googleda arayabilirsiniz.