Obur Kedim Doymuyor :)))

gunes09

Arkadaşlar başım çok dertte :)) ben bu kızı doyuramıyorum. Hep yemek yiyor mama kabına ne koysam yiyor anında. Az az sık sık koymaya çalışıyorum koyduğum an bitirip sonra aç aç bağırmaya başlıyor evde. Mama kabinin başında acindiriyor kendini :) mama önerisi olarak günde 65 gr yazıyor ben iki katını koyuyorum yine aç benim kız. Yediğim yemeklere saldırıyor. Ekmek koparıyor gelip onu yiyor :) çok yediğinde kusuyor da bazen ama durduramiyoruz. Günde 3 defa dışkı yaptığı oluyor kedi haliyle sabah 5.30 da kulagimin dibinde aç aç bağırmaya başlıyor gece mama kabinin yarısını doldurdugum halde... Diyet mamaya mi geceyim yoksa bu duruma alışır mi sizce ... Zamanla midesi küçülür mü? Başımız büyük dertte :)))))

25 CEVAP

kedilikizzz

Ayrıca her istediğinde vermekten de kaynaklanıyor biraz. Biliyor iki miyavlayınca vereceğimizi hemen kur yapıyorlar. Öğrenmeleri lazm siz vermedikçe o da ztn vermiycek ne uğraşçam bunla moduna girecektir :) yani bizden geçiyor biraz.

gunes09

Sabahın 5inde kulagimin dibine gelip miyavliyor mecbur veriyorum :/ uykum kalmadı ya işkence gibi ama seviyorum güzel iskencem benim :D

kedilikizzz

Ama sabah genelde bütün kediler geliyor zaten. Sabahın o saatinde verin sonra 12 ya da öğlen 1 de sonra da akşam 7de bitti :) bu şekilde dozunu ayarlayarak yeterli. :) benimkide sabah 5 ile 6 arası beni uyandırır hep :)

gunes09

Akşam 7de versem gece uyutmuyor ac aç bağırıyor oooofff :) gece de veriyorum sabaha bişey kalmıyor kapta :) inşallah bir çözüm bulurum. Teşekkür ederim hepinize fikirleriniz için

gunes09

İlk aldığım mama Brit care crazy di. Onu da tüm gün aralıksız yiyordu :) o zamanlar çok dikkat etmedim ama kisirlastirdiktan sonra göbek yaptı. N&D deneyebilirim umarım faydası olur kilo kontrolüne. Teşekkürler

Cotontzu_Siri

kilolu ve kısırlaştırılmış bir kedi için naturea kullanabilirsiniz

gunes09

Vermemeye çalışıyorum ama sanki 40 gündür ac gibi ağlıyor evde... Vicdan azabi insanda. Sabah zaten kulagimin dibine gelip miyavliyor mecbur kalkıp veriyorum 5.30da başlıyor çünkü...

Cotontzu_Siri

Kaliteli? Hills? Royal Canin? :/

gunes09

Acana ve orijeni veterinerim kullanma dedi. Yüksek protein ev kedileri için riskli olabiliyormus. Nasıl ki insanlarda sporcular yüksek protein alıyor ev kedisi de düşük almali tarzında söyledi ben almaktan vazgeçtim

gunes09

Taze mamayi daha çok severlermis sürekli durunca kokusu gittiği için burun kiviriyordur belki sizin kız