Kopegime Beni İsirmamisini Nasil Ogretirim

Kadirbyrk

Arkadaslar merhaba benim yavru kopegim geleli iki gun oldu benim elimi cok isiriyor ve acitiyoda bende her isirdiginda hayir diyip elim agzindayken elimi cekiyorun trs tarafa ve bunu bugun en az 30 kere yaptik gunun sonunda hic isirmadi bu dogru hareketmi ve daha iyi bir oneriniz varmi ve ona konserve mama verdim ishal oldu kuru mama verdim biraz islatip cok zorlaniyo mesela bir tane kuru mamada 30 saniye yemeklen ugrasiyi ona ne yedirebilirim ve bu normal mi ? Ve son olarak kopegimi ben giderken kulubesine koyuyorum ve cok fazla agliyo ne yapmaliyim ne kadar surede gecer ?

10 CEVAP

Luckyssss

Birincisi ıslak mamayı fazla verme bildiğim kadarıyla içinde fazla şişiyo ve o daha yavru midesi küçücük yeterli miltarda kuru mama ver az bişey günde 3 öğün çünkü henüz küçük şuan isal se pirinç lapası haşlanmış verebilirsin isali kesiyor çünkü biraz ilerledikten sonra bi yemek kaşığı yaş mama verebilirsin evet yaptıgın ısırmama huyunu aza indirmişsin bunda bi yanlış yok aksine iyi son olarakta klubesine tıkmamanızı öneririm gün içinde çünkü enerji atması gerekiyor

Luckyssss

Ayrıyetten kemirme kemiklerinden alabilirsin hem dişleri temiz olur tartar oluşmasını az da olsa engeller hemde diş kaşıntısını engeller

Kadirbyrk

Ben kopegi kulebeye tikamiyorum zaten tam 11 saat onlan ilgilendim bugun yani tamamen enerjisini atti saat 11 de yanina gittim iftara dogru eve geldim

Cotontzu_Siri

yaşı ne kadar

Kadirbyrk

2 aylik nerdeyse

Cotontzu_Siri

diş çıkardığı için ısırması normal ama alışmaması gerek. ısırdığında kulağından veya kuyruğundan ona zarar vermeyecek şekilde çekin ve hayır veya şşş diyerek uyarın. kemirme oyuncağı alın

Kadirbyrk

Peki onu itsem boyle olur mu cunku oyle yapiyorum ben ve oyun olarak algilayabilirmi itersem ?

Cotontzu_Siri

algılayabilir ve daha çok ısırır (en azından siride öyle olmuştu)

Merloli

Benim arkadaşım köpeğiyle böyle bir durum yaşadığında ondan bir iki adım uzaklaşıp yüksek bir sesle hayır diyordu.

AcarCnr

2 aylıksa ısırması normal. benim 2 ile 3 ay arası kolum hep yaraydı yavaş yavaş bıraktı. Ama şimdi hastalıgını atlatsada hep ısırsa.