Kedimi Dışarda Gezdirsem Hasta Olur Mu ?

Cikokral

10 aylık kısır bi erkek kedim var . Evin kapısını her açık bulduğunda koridora koşuyor binaya kaçıyor bazen koridora salıyoruz canı sıkılıyor demekki falan diye . Koridorda çok güzel oynuyor koşuyor acaba havalar biraz daha ısınınca gezdirme taşması alıp arada dışarı çimenliklere cikarsam nasil olur çok mu dışarı alışır , hastalık kaparmı , hasta olur mu , en azından hafta da 2 kere falan çıkarsam?? Fikri ve bilgisi tecrübesi olan ??????

5 CEVAP

cinpop

Bız 5 yıldan berı her sabah gezdırme tasmasıyla 5-10 dakıka cıkarıyoruz hava alıyor gelıyor sorun olmadı

ilkbalecem

iç dış parazit ve karma aşılarını yaptirirsaniz dışarı tasmayla beraber cikarabilirsiniz, eğer aşıları eksik veya yapilmamissa dışarıda ki kedilerden ölümcül hastalık bile kapabilir yani aşıların tam olduğundan emin olun

Yazın dış parazit kapabilir o kadar.

Beyzaduman

Aşıları tam da olsa risk her zaman var. Evinizin yakınında fazla kedinin dolanmadığı yerleri tespit etmeye çalışın bence.

Aşıları tam bile olsa hastalık kapabilir. Özellikle bazı çok ciddi hastalıkların aşısı yok zaten. çıkarmayın bence maceraya gerek yok