Tüy Sorunu

BlindCat

2 yaşındaki kedim her gün taramama rağmen çok tüğ döküyor sizce sağlık problemı mı var ?
Vete götürmelimiyim ?
Daha yeni sahiplendiğim için hep böyle mi oluyordu bilmiyorum

9 CEVAP

Mama değişimi yapın. Yüksek protein içerikli ya da tavuklu mamalar tüy dökme sorunu yapıyorlar. Bu konuda daha iyi makamlara yonelebilirsiniz.
Şu anda profine kullanıyorum tavuklu ama en ufak tüy dökme sorunu yok. Bundan önce spectrum kullanıyordum o zaman zaten tüyleri çeksem de gelmezdi. Olay mama konusunda akıllı seçimler yapmakta.

Denizzzzzz

Hava değişiminde çok normal ayrıca arkadşaların dediği gibi uediği mamaylada alakalı olabilir ve son olarak strestente olabilir bunu kedini daha iyi tanıdıkça sen bulacaksın cnm

Glman

Yaş mama vermiyorsan balıklı yaş mama ve tüyler için özel maltlar var onlardan verebilirsin ve kedinin alerjisi olabilir tahılsız bir mamaya geçiş yapabilirsin

ygzkptn

Tavuklu mama yiyor mu

yasement

Mevsimden dolayı olabilir

Makam değil *mama

Reyyanhan

Bende orijen e geçtiğinden beri dökülüyor

BlindCat

Acana tavuklu ve göl balıklısını kullanıyorum 2 hafta falan once de kuzu etlısını kullanıyodum değiştireyimmi?

BlindCat

Tamam çok teşşekkür ederim