Köpeğimi Bebek Şampuanıyla Yıkayabilirmiyim???

Eraykilic

Merhaba arkadaşlar şuan köpek şampuanı almaya durumum yok havalarda çok sıcak köpeğimi ilk kez yıkamayı düşünüyorum aşıları bitti bebek şampuanıyla yıkayabilirmiyim???

11 CEVAP

PetlebiAlisveris

hayır, köpek deri özellikleri ile insanın deri özellikleri bir değil. 1 yıkamada bir şey olmaz ancak zamanla derisine zarar verirsiniz. kesinlikle köpek şampuanı kullanılmalı, bebek şampuanı da dahil hiç bir insan şampuanı köpek ve kediler için uygun değili.

kediler

Ben kedimi Bebek şampuanıyla nadiren ve gerekliyse yıkıyorum.

Cotontzu_Siri

köpek şampuanları pahalı olsa da az yıkandıkları için çok ucuza geliyor bu yüzden köpek şampuanı kullanmayı daha uygun buluyorum. insanlar için olan şampuanların ph değerleri köpeklere uygun olmuyor

Luckyssss

Bence hiç yoktan sa doğal arap sabunu :)

Cotontzu_Siri

arap sabunu olabilir evet

gozdecoskn

merhaba, köpek şampuanı almanız daha sağlıklı. bizim kullandığımız sabun ve şampuanlar tuzlu ve ph olarak malesef petlerimize uyum sağlamıyor. ilerleyen yaslarda deride yıpranma yapıyor ve hayvanlarımız kokuyorlar. yani temizleyelim derken zarar veriyoruz. daha fazla tüy döküyorlar.

Cotontzu_Siri

önermiyorum ama yıkayabilirsiniz

pamuk18pamuk

Ben kedimi bebek şampuanıyla yıkıyorum

hazalsozer1

bende köpeğimi bebek şampuanıyla yıkıyordum dalin kullanabiliriniz veteriner hekimimiz önermişti bizede

olabilir (dalin) ama köpekler için şampuğanlar var onlardan alırsanız çoook daha iyi olur