Geçmeyen İshal Problemi

Berkaycihan

Arkadaşlar bundan 2 ay kadar önce böyle bir başlık açmıştım kedimin geçmeyen ishali ile ilgili . Veteriner hekime götürdüm kedimi brit marka klinik maması önerdi , kedim mamayı yedikten 2 gün sonra dışkı tamamen düzeldi . Fakat kedim 1 ay boyunca aynı mamayı yemesine rağmen 1 ay sonra ishal problemi tekrarladı . Bi önerisi olan var mı gerçekten artık canım sıkılmaya başladı . Evi tekrar tekrar temizlemekten usandım. Bu arada kedimin kilosu , iştahı , hareketli olması gerektiği gibi

5 CEVAP

Düzenli olarak probiotik , ev yapımı yoğurt yedirmeni şiddetle tavsiye ediyorum.

Ek olarak yapabilir isen patates ve kabak haşla ara ara yesin

gulsundusmez

Bağırsakta demek ki tölaransı düşük ishal oluyor alerjik olma durumuda var tavuklu şeyler yapar genelde. Probiyotik alıp tozu halde kuru ve yaş mamasının üstüne serperek deneyin ishali kesiyor düzletir ama anladığım kadarı ile beslenmesine dikkat etmeniz gerekli

ttulayy1

https://www.petlebi.com/kedi-urunleri/gimpet-gastrointestinal-bagirsak-sagligi-icin-kedi-macunu-50gr.html

bunu deneyin hazır indirimdeyken

veterinerin verdiği mamada GASTRO yazıyormuydu ?

Berkaycihan

Evet gastro mama yazıyordu. Probiyotik de kullandım daha önce hiç bir faydasını göremedim . Papates denedim faydası olmadı . Testler yaptırdım bir şey çıkmadı . Alerjik mi acaba .

Gimpet in ürününü denedik aşırı ishali varken işe yaramamıştı yani bizim deneyimimiz bu.