Köpeğim Mama Yemiyor, Yemek Seçiyor

18 aylık bir golden oğlum var kendisine egzama teşhisi kondu sebebi ondan mıdır bilmem sürekli yediği bonacibo mamadan tiksinir oldu hiçbir şekilde yemiyor, evde yapabileceğim köpek maması tarzında bir mama yapıp içine kuru mamayı karıştırıyorum yine yemiyor. Lütfen benzer durumu yaşayan biri varsa bilgilendirebilir mi çok yoruldum sürekli yemek seçmesinden. Bütçe dostu mama tavsiyesi de verebilirsiniz

2 CEVAP

puglife

Mamasını değiştirin? Ev yemeği kesinlikle vermeyin, mamasını değiştirirseniz belki yeniden iştahlı yiyeceği bir mama bulabilirsiniz. Uygun fiyatlı olarak Pedigree ve Reflex biliyorum ama daha çok Reflex'i öneririm. Şu an Royal Canin kullanıyorum ben, köpeğim iştahlı yiyor. Deneyebilirsiniz. Arada bir, mesela akşam öğünlerinde kuru mamayı yaş mama ile karıştırabilirsiniz. Yaş mama konusunda pedigree önerebilirim. Royalist marka kuru mama kullanırken pedigree'nin yaş mamasından almıştım ve köpeğim o ıslak mamaya bayılmıştı. Kuru mama değil ama pedigree ıslak mama için tercih edilebilir fikrimce.

elsathedog

bonacibo vermemenizi öneririm içeriği oldukça kötü ayrıca ev yemeği de yememeli besinler egzamaı tetikliyor olabilir mama yemesi için en fazla iki üç gün az miktarda kefir veya sulandırılmış yoğurt dökebilirsiniz mamaya