Köpegimin Regli

159deniz123

arkadaşlar ben köpeklerin regl olduklarını bilmiyodum bnim köpegimdee dişi daha yeni ögrendim regl kaç yaşında oluyorlar kaç gün oluyor olduklarında ne yapçam bilmiyorum anlatırmısınız yada regl olmaması için ne yapmalıyım hepsini ögrenmek istiyorum sizinde bildiginizi düşünüyorum anlatırmısını

14 CEVAP

IremGenco

6 ayda 1 kızgınlık dönemine giriyorlar.İlk 10 günü kanamalı 7 günü ise çiftleşmeye uygun dönem olarak geçiriyorlar.Tabi bu ırklara göre değişiklik gösterebiliyor.Yavrulamasını istemiyorsan eğer en iyi yöntem onu kısırlaştırmaktır. Kısırlaştırma köpeğinizin kızgınlık dönemine girmesini önleyecektir.

Cotontzu_Siri

7-8 ay civarında ilk defa oluyorlar, 6 ayda bir oluyolar, istemiyorsanız kısırlaştırmalısınız

159deniz123

anladım ama bn şunu merak ediyorum regl kaç yaşında oluyorlar

159deniz123

yada kaç aylıkken oluyorlar kısırlaştıdıgımızda regl olmuyormuki

Cotontzu_Siri

7-8 ay civarında demiştim

159deniz123

hmm regl olduklarında peki bezmi takıcaz köpeklere napıçam 1 hafta boyunça

159deniz123

hmm regl olduklarında peki bezmi takıcaz köpeklere napıçam 1 hafta boyunça

Luckyssss

Hayır tabikide öyle şey mi olur benim köpeğim de oluyor kan gördükçe siliyorum orasını beZlersen mikrop kapabilir büyüyünce

Luckyssss

Büyüyünce kısırlaştırırsın böyle bi sorun istemiyorsan

159deniz123

hıı öyle arkasından siliniyorsa benim için çok daha iyi peki fazla sıvı madde geliyormu yoksa damla damlamı

Luckyssss

İlk günde fazla birazcık ama sonraki günlerde sadece damla damla

159deniz123

hm yani peçeteyle silersm sıkıntı olmaz çek teşekürler yaa

Luckyssss

Peçete değil petshoplarda köpekler için ıslak mendiller var peçete aşındırır

159deniz123

hmm tmm o zaman petshoptan ıslak mendil alırım regl oldugunda