Testisler Yok

violetsmom

10 aylik erkek kedimin toplari yok yani vet de bakti kac kez ama hala yok ve 10 aylik olmasina ragmen isaret koku cis vs de birakmadi bu yuzdn isaret birakana kadar kisirlastirmaya gerek yok dedi vet su an hala kisir degil hicbir seyi de yok ama siz ne dusunuyorsunuz?

10 CEVAP

Yoqqqqi

Testisler aşağı inmemiş, alınması gerekli. Bunu demesi gerekirdi.

İçerde kalan testis ilerde soruna neden olur.

Zeynepulku

Bazenleri topları içerde kalıyor. Ultrasonla veya rontgenle baktirabilirisniz

Zeeelis

bildiğim kadarıyla erkek kedilerin de aynı insan erkek çocukları gibi ilk önce karnında oluyor testisleri zamanla iniyor inmemesi bir sorun kedinizin karnı yarılarak kısırlaştırılacak diğer erkek kedilerden farklı olarak ama bu bi sorun haberiniz olsun yani kızgınlığa girmiyor diye ihmal etmeyin insanlarda da bu durumda ameliyat ediliyor edilmezse ileride başka sıkıntılar çıkarabilir.

Superisi814

Bir an nasil yani kediniz dişi mi yoksa demek geldi içinden.
Hiç bir bilgim yok ama tecrübesi olan , bilgisi olan görsün diye yorumlayalim bakalim.Biz de bilgiden faydalaniriz bu arada..

Buketbayraktar

Benim erkek kedim de 11 aylık ama mart ayında olmamıza rağmen hala Bi kızgınlık belirtisi yok. Ama topçuklar var. Bazı kedilerin içeride olabiliyormuş ultrasonla baksınlar ama kızgınlığa girmesini beklemek gerekmez erkek kedi için. Kısırlaştırma yapılabilir yeterli olgunluğa gelince

Superisi814

Bunu nasil unuttum, haklisiniz @ yoqqui..

DAMLAYMANAV

Başka bir veterinere götürün.

violetsmom

veterinerimiz bir sorun teskil etmedigini isaret birakmadikca hayvani bosuna acip eziyet vermeyelim dedi o yuzden isaret birakana kadar bekliyoruz

Yoqqqqi

Başka bi yere gidin,

İçerde kalan alınıp,kısırlaştırma işlemi yapılması gerekli.
Yoksa içerdeki kist oluşturup ,çok daha farklı hastalıklara neden olur.

incirreis

Benim kedimin de tek testisi içeride kaldı şu an 8. ayına yaklaştı. 9-10 aya kadar inmezse alınması gerekiyor ileride tümör oluşturma riski mevcut. 2 ameliyat yapılacak mlsfki