Kedi Alıştırma Süreci

Ekineroglu

Merhaba, artık 3. Bir kedim var. İsmi prenses. Prenses yaklaşık 1 aydır benimle çok fazla hastalık geçirmiş bir kedi.

Kedi alıştırma sürecinden az çok bir fikrim var çünkü 2 kedim daha var onları sorunsuz bir şekilde alıştırmayı başardım. Prenses normal kediler gibi değil bir kavga başlangıcı olmuyor. Tıslama vs hiç bir şey Yok. Benim kedilerim ona alıştı saldırmıyorlar ama prenses birden uyurken üstüne atlıyor. Çığlık atıyor ikisi de çok kötü bir sahne gerçekten. Bu süreç de üstüne atladığı kedim Manuk dan topak topak tüyler dökülüyor ve çok korkuyor. Bu sabah yine böyle bir şey yaşandı ve manuk koltuğun altından çıkmıyor.

İstediğim kanka olması değil. Arkadaş olmasınlar birlikte oynamasınlar onda sorun yok. Ama birbirlerine zarar vermemeleri için ne yapabilirim?

Prenses kum kullanmıyor. Sinir sistemlerinde olan bir problemden dolayı bez kullanıyoruz tuvaletini hissetmiyor. 2 gün önce kısırlaştırma ameliyatı oldu pyometra olduğu öğrenildi( alındı) Veterinerler prensesi çok yaşayacak bir kedi olduğunu düşünmüyor. Bir odaya kapatınca bağırıyor huzursuz oluyor. Şahsen bende eğer çok bir vaktimiz yoksa evde huzurlu bir şekilde yaşamasını isterim. Ama manukla mina huzursuz oluyor... Önerilerinize ihtiyacım var

Manuk erkek 2 yaşında kısır
Mina dişi 1.5 yaşında kısır
Prenses 3-4 yaşında kısır

1 CEVAP

Ekineroglu

Olayı tam anlatamadım. Üstüne atlıyor özellikle manuğun. İkisi Dr çığlık atıyor prenses ısırmaya çalışıyor. Evin içinde yakalamaya çalışıyor Kovalıyor. Çok kötü sahneler yaşanıyor