Merhaba

yanik_kedi

Herkese merhaba arkadaşlar uzun bir aradan sonra tekrar geri döndüm eski kullanıcılar beni bilir oldukça uzun bir süredir yoktum yeni arkadaş katılmış hepsi hoşgeldi :)
Benim kızım henüz 6 aylık bir melek fakat naptıysam masaya çıkmasını önleyemedi sirkeli su falan denedim başka önerisi olan varsa lütfen söyleyebilir mi çünkü gerçekten kızım oldukça inatçı bu konuda

8 CEVAP

ursaminor

Merhaba, hoşgeldiniz...
Bizim kız 7,5 aylık civarında ve yemek masasına asla çıkmıyor. Yemek yerken bize asla bulaşmıyor. Bunu sağlayan tek bir şey var. seramik bir çan. evet :D
İnsanlar böyle yurt dışından gelirken saçma sapan hediyeler getirir ya. Biri de üzerinde gaudi figürleri olan Barcelona yazan bir çan getirmiş bize. O da kalmış öyle köşede bir yerde.
Kafada kalmış bilgi, kedileri vaz geçirmek için ani sesler işe yarıyor diye.
Masada denedik bunu. Ne zaman çıkmaya yeltense, ne zaman elini kolunu uzatsa kafasında çaldık bu çanı. Şimdi çan masanın üzerinde duruyor ve kızım asla çıkmıyor. Sandalyeye oturup masaya baksa bile çıkmaya yeltenmiyor hiç.
Ama ben de sesi hiç sevmediğimden başka bir yerde denemedim. Mesela tezgaha çıkıyor, lavaboya yatıyor bir şey demiyorum :D
Masa olayıyla ise gurur duyuyorum :D

Denizzzzzz

İşk önce çıkınca kızmalısınız ses tonunuzdan onun yanlış olduğunu anlıcaktır ama çoğu zaman yeterli olmaz devam ederse hafifçe poposuna yada burnuna vurun ve yekrar kızın iki üç kereden sonra tamamen onun yanlış olduğunu kavrıyorlar son olarakta yapınca ceza vwrşn örneğin birsüre sevmeyin sizi dimleyip çık adığında ise hemen ödüllendirin emin olun işe yarıyor.benim kızımda sürekli mutfak evyesine çıkıyordu bu yöntemle sadece 3 günde vazgeçti şimdi bazen evyeue bakıp miyavlıyor sonra bana bakıyor hayır kızm deyince dönüp arkasını gidiyor.Şimdi kesin hayvana vurulmaz şiddet bu diyenler çıkacak ama bu bir tebiye yöntemidir canını acıtmadan hafifçe yapılan hareket eziyet değildir :)

Denizzzzzz

Nu arada klavye özürlüyüm imla hatalarım içim kusura bakmayın hızlı yazayım derken türkçeyi katlediyorum :)

yanik_kedi

Ursaminor hahaha :) çok güzel bir yöntem

dollfacepersian

Merhaba,bende uzun zamandır yoktum. Ben de bugün girdim siteye. Tekrardan hoşgeldiniz. Masaya vs. çıkma konusunda benimki de öğrenmedi ve ben uğraşmıyorum artık.Belki sizinki öğrenebilir tabi

Denizzzzzz

Rica ederim ;)

yanik_kedi

Hoşbulduk teşekkür ederim :) elimden gelini yapıcam öğrenemezse de artık yapacak bisiy yok canı sağolsun :)

yanik_kedi

Denizzzzzz teşekkür ederim önerileriniz için iyi akşamlar:)