Sarımsaklı Maya Tabletleri Hakkında

patili

Merhaba arkadaşlar

Sarımsaklı maya tabletleri iştah açıyor mu birşey biliyor musunuz bu konuda? veya iştah açıcı bildiğiniz bir ürün var mı?

Teşekkürler şimdiden.. ♡

6 CEVAP

Reyyanhan

Şu kıza bi kilo aldiramadik:)

ursaminor

Sarımsaklı mayalar konusunda da epey tartışılmış.

Bu maya dedikleri şey ekmek mayası değil yalnız bira mayası ikisi çok farklı, bilmeyen varsa yanılmasın okuyunca.
Yurt dışında çok kullanılıyor. Hatta benim evinde kaldığım kadın da kedisinin mamasına katıyordu. Endüstriyel mamaların içinde de var. Bu konuda bir çelişki yok.

Fakat sarımsak konusunda çok çelişki var. her kafadan başka ses çıkıyor. Ama bu konuda bilime güvenelim, ve bilim bize diyor ki soğan sarımsak ve kızılcığın içindeki alicin denen madde kedilerde kırmızı kan hücrelerine zarar verip oksijen taşımalarını engelliyor. Ve bu lanet alicin maddesi de birikimsel davranış sergiliyor. Yani 24 saat geçti hop vücuttan attım olmuyor. Kalıyor içerde.
Bir makale okudum, birkaç yabancı site/forum gezdim - çalışmamak için her şeyi yapıyorum evet :D

İştah açmak için yaş mamayı biraz ısıtın diyorlar. Ayrıca pate, dilimli, didiklenmiş vs. farklı şekillerde verin demişler. Kedinize masaj yapın ve biraz sıcak tutun (aktif değilse) demişler.

Cotontzu_Siri

sarımsak ve soğan kedi köpeklere zararlı diye biliyorum ben de

patili

sarımsak sogan normal haliyle evet zararlı ama tabletlerin içerisine eklenişi doğal hali gibi değil. işlemlerden geçtiği için sonuç aynı olmuyor. ben de o konuyu çok araştırdım. ama tabletlerin zararsız olduguna karar verdim en son.

REYYAN sorma canım... Ama ursaminorun yöntemini denicem. royal canin baby cat ile karıştırıcam. öyle yer muhtemelen.

ceydatpcu

Ben kizlrma günde 3 tane veryrm tüyleri için kullniyrm ama iştah açmıyor

patili

o zaman boşa almıyım.