Kedimi Kısırlaştırdım Boyunluk Şartmı

deniznergis

hayırlı akşamlar erkek kedim buğün kısırlaştırdık şu an narkoz etkisinde arasıra uyanıp boyunluğunu çıkartmaya ugraşıyor veterinerim çıkartmayacaksınız diyor ,bir başka veteriner takmayın hayvanı stres yapar rahat olsun diyor bende çıkarttım şu an rahat uyuyor ne yapmalıyım kafam çok karışık ??

11 CEVAP

Uzmo

Dikisten dikise gore degisiyor, bazi dikisleri acamiyorlar yalasalarda onlarin yakalik takmasina gerek kalmiyor. Gozlemleyemediginiz zamanlarda takin bence eger hekiminiz takin dediyse acma tehlikesi olabilen bir dikis olabilir. Siz yanindayken takmazsiniz gozlemlersiniz ugrasmamasi icin cok dikisiyle.

BademSeker

Benim erkek kedime boyunluk takilmadi yalayarak gecirecek yarasini dedi sorun da yasamadik fok şükür . Tabi hekimden hekime degisir.

tyguler

Biz erkek kedime boyunluk takmadık veterienr de takın demedi zaten.

deniznergis

kocaman köpek elizabet'i takmış hayvan telef oldu valla bende takmayım ozaman o halini ğörünce icim acıdı valla ne kadar da bağlanmışız yavruma ya bu halini görünce yemek bile yemedim üzüntüden @tyguler. @bademşeker

BademSeker

Öyle tabii, ben sadece narkozlu gecesinde bile üzüntüden ve vicdan azabindan uyuyamamistim . Elozabeth yakaliga extra ucret alindi mi

Beyzaduman

Biz yakalık kullanmadık. Ama yalarken görünce ben yine de müdahale ettim

Uzmo

Biz de hic takmadik yakalik ama dikis ona goreydi, cok zorlayan cocuklar bile acamiyor demisti hekimimiz.

Zkanjasmina

Kedinin durumuna göre değişir. Yakalık stres yapıyor doğru. Ben iki dişi kedimde de kullanmadım, hiç yalamaya çalışmadılar. Çıkarın ve duruma göre bakarsınız bence sorun olmaz. Erkek kedilerin daha hafif oluyor.

Zkanjasmina

Geçmişler olsun🌼

deniznergis

@ bademsekeri
Alındı sanirim toplam 750 tl odeme yaptık yarında antibiyotik iğnesi var box kutusuna girmiyor şimdi işimiz iş vala😂

deniznergis

Teşekkür ederim @zkanjasmina işin ilginç tarafı vinpet diye tulum aldik onu bile gece yuvarlanıp yuvarlanıp üzerinden çıkartmış 🤔