Merhaba Arkadaşlar Şunu Biraz Vaktiniz Varsa Okurmusunuz?

FDinler

İlan sahibi olan çoğu insan zaten burada kedi besliyordur...
1.olarak şu devirde çoğu insan hayvan sahiplendirirken yaşı küçük olanları dikkate almıyor (evet benim de yaşım küçük) bazılarına hak veriyorum çünkü bazı pisikopat :() çocuklar hayvanları binalarının bahçesine koyup orada beslemek istiyor onlara tek bir sorum var "Ey ilan verenler siz hiç mi (biraz ey iman edenler gibi oldu ama neyse) düşünmediniz çocukluğunuzu ya da şu anki dostunuzla çocukken karşılaşmanın daha iyi olacağını?"bu soruyu yöneltmemdeki sebep şu her sahipleneceğim kedi de bana aile harici vermiyoruz diyorlar ben sizce ailemsiz sahiplenirmiyim biraz düşünsünler bazen o vermeyen ilan sahiplerinden o vermedikleri çocuk onlardan daha bilgili olabiliyor şu hayatta en sevilmeyen şey ön yargı iken en çok kullandığımız şey de ön yargı lütfen biraz o çocukların içindeki durumu da düşünün ... (Arkadaşlar sizden de özür dilerim soru yerini meşgul ettiğim için kusura bakmayın)

20 CEVAP

kedilikizzz

Ne yalan söyliyim bir çocuk gelse kedinizi sahiplenmek istiyorum dese bende vermem :)

patili

o zaman aileniz aracılıgıyla yazışın kızlar. karşı tarafı da düşünün kedisini dizin bahsettiğiniz o zorba çocukların eline hangi hayvansever emanet etmek ister ki. sizi tanımıyor ve sırf kedi sahiplenmek için de uzun uzadıya sizi tanımaya çalışmaz hiçkimse. gerçek hayatta buluşalım edelim vs gbisinden. bu yüzden ailenizi aracı koyun. onların dilinden yazın. aileniz kabul etmişse tabi. onların telefon numaralarını iletin veya ilanlardaki numaraları siz aramayın aile üyelerinizden yetişkin biri arasın. biz nereden bilicez anlayışsız bilgisiz bir çoluk çocukmusunuz yoksa cidden ailenizle bir olupta mı sahipleniceksiniz. anladım mı şimdi canım demek istediğimi?

patili

evet bak blindcat in yaptıgı gibi yapmalısınız. yanınızda anneniz olursa daha olumlu geçer görüşme. ama ona rağmen bazı kedi sahipleri vermeyebilirler. işlerini garantiye almak istiyor olabilirler. ben de karşı komşumuzun çocuk torunundan neler çektim. yani sokaktaki kedileri alıp ordan oraya oyuncak gibi fırlatmalar bilmem ne. hiçkimse sizi birkaç kez görmekle huyunuzu bilemez. karşılıklı anlayış gösterin siz de onları anlamaya çalışın ♡

Denizzzzzz

Terslemek doğru değil ama biraz empati kurarsak acaba ailesi istemiyorda kendisi öyulemi söylüyor ,eğer aile istiyorsa neden onlar iletişime geçmiyorlar diye bir düşünüyor insan siz en iyisi bı tip konularda ailenizle iletişim kurmalarını sağlayın bu sorun ortadan kalksın.FDinler sana link atmıştım baktınmı o kediye

BlindCat

Hayır aslında baya araştırmıstım ve çok kişiden istedim ama yaşımı sorunca ailemin onayı var desem de vermediler ama sonunda çok tatlı bir bayanın ilanını gördüm ve bu sefer istemeye annemle gittik ve sonunda verdiler cute_carTR

Cotontzu_Siri

Ama bunu söylerken bizi terslemek zorunda değiller

cute_catTR

haklısınız, ben kedi ararken çok güzel bir kedi gördüm ancak küçük yaşta olduğum için vermedi. Şimdi bir kedim var. o kedi sahibine yazıklar olsun o gün çok ağlamıştım çünkü bir kedi o kadar çok istiyordum ki.

cute_catTR

kedinizi bu siteden mi sahiplendiniz? BlindCat

Cotontzu_Siri

petshoplar da aynı şeyi yapıyor

cute_catTR

fakat biz yüz yüze görüştük kediye alıştık ama vermedi işte ;(

FDinler

Sonunda buldum ( HAYVAN VERMEME ZALIMLIKLARINA :) Hayır) saolun dostlarım cevap yazarak tek olmadığımı ve benim gibi Nasrettin hocanında dediği gibi eşşekten düştüğünüze teşekkürler tek değilim .... :)

FDinler

Cotontzu_Siri ye hak veriyorum

BlindCat

Haklısın ben de zar zor buldum aşkımı

BlindCat

Çok kötü :(

cute_catTR

evet :(