Nasıl Köpek Sahiplenebilirim?

spopoyraz

Bursa da çalışmaya başlayalı 4 ay oldu ama bu sırada seyehat etme zorunluluğum olduğu için bu sürenin geçmesini bekledim ve artık bi köpek sahiplenmek istiyorum. Fakat sahipleneceğim yavru olmalı epeydir bu siteyi takip ediyorum bir çok fırsat çıkmıştı karşıma ama seyahatlerimden etkilenir diye hiç birini sahiplenemdim ve bu sıralardada olduğum ilde istediğim gibi bir ilan göremiyorum. Köpeği yavrulamak üzere olan varsa yardımcı olabilir mi bulunduğum çevreden.. herkese teşekkürler

9 CEVAP

İşiniz gereği seyahatleriniz devam ediyorsa köpek evlat edinmek sizin için doğru bir tercih olmayabilir. Seyahatleriniz sırasında köpeğinizi bırakabileceğiniz bir yakınınız varsa bu sorumluluğun üstesinden gelebilirsiniz tabii. Fakat yavru köpek sahiplenmek, şu an için, sizin için doğru tercih olmayacaktır kanaatindeyim. Yavru köpekleri evde uzun süre bırakamazsınız. Çok daha fazla emek, zaman ve ilgi ister. Kedi sahiplenmek yaşam tarzınız için daha doğru bir seçim olabilir. Mutlaka bir köpek sahiplenmek istiyorsanız sahiplendirme siteleri ve barınakları sabırla takip etmeye devam etmenizi, mutlaka size uygun bir köpekle yolunuzun kesişeceğini düşünüyorum. Son olarak, naçizane, erişkin bir köpek sahiplenmenizi tavsiye ederim.

Cotontzu_Siri

hangi cins? daha doğrusu, küçük ırk mı büyük ırk mı?

Reyyanhan

Evde olacağı ve kız arkadaşı bakacağı için küçük ırk daha ideal.

spopoyraz

büyük ırk istiyorum. kız arkadaşım değil ben bakıcam yani kız arkadaşımda evime geldiği ve dolaşmaya çıktığımızda köpeğimide yanımda çıkaracağım için yavru halde alırsam kendisinin alışması kolay olur diye düşündüm elimizde büyüyecek ne de olsa

spopoyraz

teşekkürler sahiplendirilmiş:(

spopoyraz

Seyahatlerim sona erdi. Bırakabileceğim köpeği olan arkadaşımda mevcut kız arkadaşım ilk kez köpek bakacak bu yüzden yavru olması gerekli. Bol bol zaman ayırabileceğim vaktim mevcut inşallah kısa sürede karşılaşırız ev arkadaşımla :)

Cotontzu_Siri

Eviniz büyük değilse ve bahçemiz yoksa büyük ırk zor olur

Cotontzu_Siri

Bahçeniz*