Kedi Tüy Taranması

mrysckn

kedinin tüylerinin taranmasıyla ilgili tecrübelerinize ihtiyacım var. hangi tarak kullanılmalı, ne sıklıkta taranmalı ki tüy dökümünü azaltabilmeliyim?
benm kedim kısa tüylü. bakımını doğru bir şekilde yapmak istiyorum.

3 CEVAP

Nurrrrr

Kedinizin ırkı ney ırklara göre değişiyor çünkü

zehraaozlu

Kısa tüylü kediler için olan furminatorlerden alabilirsin petlebide çok uyguna almıştım çok memnunum tüy sorunumuzu büyük ölçüde hallediyor, haftada 1 haşlanmış yumurta sarısı 10 günde çaytabağı kadar ılık yoğurt ver, tabi ki kullandığı mama da çok önemli.

Glman

Haftada 1 veya 2 kez taraman Laz'ım kısa tüylü olduğu için bastırmadan yapmamaya özen göster