Kopegim Komutlari Dinler Mi

Kadirbyrk

Arkadaslar kopegim alman coban kopegi 2 aylik kopegimi ben egitwcegim ,butun komutlarin nasil filan ogretilecegini biliyorum ama sundan korkuyorum yq yapmazsa yani aklima surekli bu takiliyor cunku ben arada 2 aylik kopegime alman kurduna iste otur diyorum kalcasina baatiriyorum bi kac kez tekrarliyorum ama ylsonra otur dedigimde yapmiyor bende bu yuzden korkuyorum yapmaz diye ben egitimi birkac hafta sonra verecegim ama arada soylesigim otur komutunda odul vermiyorum sadece otur diyorum bastiriyorum elimle seviyorum bunlan bir alakasi varmi ve kopegim egitim alir mi ?

16 CEVAP

dollfacepersian

Siz doğar doğmaz nasıl konuşamıyor,yürüyemiyorsaniz bu da aynı durum. 2 aylık bir bebekten komut almasını,ezberlemesini beklemek ancak hayal olur.
Birde neden iki aylık bir yavru açık çimenlik bir alanda duruyor. Hiç bir köpek aşıları bitmeden ev ortamından dışarı çıkırılmamalır.Bu onun ölümcül bir virus kapmasina dahi yol açabilir ve iki aylık bir yavrunun aşılarının tam olması imkansiz.
Komutlardan önce yavrunun sağlığını ve bakımını düşünün lütfen. Mama olarak ne veriyorsunuz? Normalde bahçede mi kalıyor?

dollfacepersian

Evinizin geniş bir balkonu,terası var mı acaba? Bu kadar küçük bir yavru bahçede olmamalı bence. Bahçede kulübesi var mı? Bahçe diğer hayvanlardan ,insanlardan zarar görmeyeceği şekilde mi? Mama markanız ne?
Eğitim konusunda doğru şekilde eğitimle sizde eğitebilirsiniz tabi,endişenmenize gerek yok. Size tavsiyem kesinlikle Youtube dan Kral Köpek Ailesinin videolarını izleyin. Cesar Millan'nın kitaplarını da okumanız çok iyi olur.

BlindCat

Sevmenız sorun değil sadece küçük ama bu eğitim vermenize bir engel değil ama beklediğinizden daha geç sonuç verir köpeğiniz zaten eğitime meğilli bir cıns sadece küçük olduğundan eğitime geç yanıt verir ve komutları bir iki tekrarda öğrenmez köpekler
1-2hafta falan tekrar edersiniz ve sonra alısır bir de ödül maması kullanıyormusunuz?

Kadirbyrk

Ya seyya ben sadece hani tepkisini fln ne yapicak diye anlamak icin oyle soyledim otur komutunu fln oyle ciddi odul mamali fln bir egitim yapmadim ben sadece ya egitemezsem diye kendi capimda korktum yoksa ortada birsey yok yani

Kadirbyrk

Dollfacepersian biz kopegi almadan once kaldigi yerde bahceydi ve eve fln de alma sanzimiz imkansiz mama olarakta islatarak kuru mama vrriyoruz ve bazende et kaynatiyoruz

köpekler küçükken hele2 aylıkken eğitim alması imkansız olur ama yinede sen dene ileride kolay yapabilir

Cotontzu_Siri

2 aylık köpek eğitim alabilir. yavru köpekler çok hızlı öğrenir ama kolayca sıkılırlar ve unuturlar, bu yüzden sık ama kısa eğitimler yapmalısınız

Kadirbyrk

Balkonumuz evde yok bahcede kulubesi var ve diger hayvanlardan zarar gormiyecek sekilde

BlindCat

Bence bahçede kalıp alışması çok iyi ama keşke biraz daha büyüseymiş

BlindCat

Ve zaten havalar da ısınıyor bahçede olmak onu daha çok mutlu eder ama alanı büyük olduğu sürece hep bağlı kalmıyor değilmi köpeğiniz

Kadirbyrk

Hayir onu sadece yaticagi zaman kulubesine kapatiyoruz

Kadirbyrk

Ben birsey daha soracagim bugun kopegim yerdeki kemigi almak istedi bende hayiri ogretmek icin ona hayir dedim hafif ittim almamasi icin bunu 30 dan fazla tekrarladik ve bir sure sonra durdu ben afferim dedim sevdim ve kemigi verdim bu dogru bir hareketmi yoksa 2 aylikken hayiri anlamaz mi?

Kadirbyrk

Cevap yok mu ?

Cotontzu_Siri

Tabii ki anlar

Cotontzu_Siri

2 aylık bir köpeğe eğitilmez demek çok yanlış