Kopegime Aldigim Pire Oldurucu Toz Vucudunda Yaralar Yapti Nasil İyilestirebiliyarm

Arkadaslar kendimi cok kotu hissediyorun para dururumum uygun olmadigi icin pireleriyle ilgili veterinere gitmedim cunku tuylerini yoluyordu artik boceklerden ziraatcide hayvanlar icin bicekleri oldurucu pembe renkte toz varmis onu aldim kullandim 2 gunde hem her yeri yara oldu ozellikle gogus kisminda irda tuyleri az kaldi kocaman yara oldu vucudundada ufak ufak yaralar oldu ve kulaklarinin ici bile yara ne yapacagim bilmiyorum veterinere cok goturnek istiyorum ama param yok ne olur bana yardim edin ne yapmaliyim kopegim icin

7 CEVAP

dollfacepersian

Şimdi söyleyeceklerim sizi üzebilir ama bir hayvan sever olarak söylemek zorundayım.
Köpek bakmak bolca zaman bolca ilgi bolca sorumluluk ister ve bolca da para yani iyi bir maddi durum ister. Maddi durumu iyi olmayan insanlar da köpek bakabilir tabi ki ama hak ettiği şekilde bakamazlar maalesef. Onlar en iyisini hak ediyorlar.
Şuan onu çok seviyorsunuz ve ondan ayrılmak istemiyor olabilirsiniz ama sizin yüzünüzden acı çekiyor. Bir köpeğin bakımı için en temel ve kesinlikle zorunluluk olan parazit ilaçları ve aşıları için bile gücünüz yetmiyorsa ona hak ettiği yaşamı nasıl vereceksiniz? Sadece sevmekle olmuyor maalesef bir cana bakmak.
Bence durumu daha kötüleşmeden hayvan sever bir veteriner bulun ve yardım etmesi isteyin,gerekirse yalvarın.Facebook'taki hayvan sever gruplardan da yardım isteyebilirsiniz. Şuan durumu hiç iç açıcı görünmüyor,evde elinizdeki imkanlarla yapabileceğiniz bir şey olduğunu sanmıyorum.
İyileşir iyileşmez onu sizin kadar sevecek ve ona hak ettiği yaşamı verebilecek birine sahiplendirin lütfen

Cotontzu_Siri

dollfacepersian haklı. Veterinere dahi verecek paranız yoksa köpek bakmamalısınız

Luckyssss

Belediyenin vetine götürün en azndan fiyatta azalma olur hiç yoktan köpeğiniz iyi olur canı da yanıyordur canım benim ya lütfen götür biriisinden yardım almaya çalıs

Luckyssss

Öyle yapıcagına keşke yıkayıp kendin ayıklamaya çalıssaydın çok tehlikeli bişey yapmıssın

Luckyssss

Ailen yardım etmiyor mu

Cani yanmiyorsevdiriyir kebdini kabuk baglamis ama tuyleri bule dokuluyor cok tuyu vardi baya azaldi

gozdecoskn

ölebilirdiiii... komsumuz pamukla ıslatıp sürmüş kendi petine. öldü yazık.. hiç mi aşısı yok?