Kedimi Nasıl Balkona Alıştırabilirim?

seldmrprmk

Merhaba, kedimi balkona alıştırmaya çalışıyorum ama ne zaman balkona çıksa, aşağı sarkıyor ve yolda gelip geçen insanları veya arabaları takip ediyor. Çok hareketli ve çoğu zaman düşünmeden hareket eden bir kedi. Bir kuşun veya sineğin peşine takılıp gidebiliyor 8. katta oturuyoruz ve düşmesi hiç hoş olmaz. Havalar da ısındı, kapı pencere açamıyoruz. Tavsiyelerinizi ihtiyacım var.

9 CEVAP

kedilikizzz

Ya bu konular çok kez konuluşuldu kedinizin huyunu çözdüğünüzü sanıyorsunuz ama bu iş böyle değil. Sekizinci katta oturan biri nasıl olurda balkona çıkarır kedisini yanında olsa bile. 1saniye içinde gerçekleşiyor düşme olayları sadece 1. Balkona fln alıştırmayın kedinizi. İstediği kdr sokaktan tırssın en ufak bir kelebek yüzünden bile atlayabilir. Ya da kızgınlık dönemindeyken. Sizde arkasından 8.kattan aşağı soğru bakakalırsınız. Neden ve nasıl böyle risklere girebiliyorsunuz bu kadar yazıyoruz bunları anlamıyorum. Kedi bambaşka bir hayvan onu ne eğitebilirsiniz ne de huylarına hakim olabilirsiniz. Bir gün bi bakarsınız tüm huyları değişmiş. Yani bu kdr güvenmeyin. Sıcaktan yanarm patlarım da balkonun kapısını açkk bırakmam.

emreztrkk37

Bakın benim daha önce 2 kedim balkondan düşerek öldü. İlkinde bizde düşmez dengede durabiliyor dedik ama öyle olmadı. İkinci kedimizde ise dikkatli davranıyorduk ama yaz ayları balkonda oturuyoruz ve kapısını açıyorduk. Uyanık balkonda oturuyordum koridordan koşmaya başladı birşey kovalıyor gibiydi balkonun mermerine atladı ama duramadı. Yetiştiremedim onu. Hala rüyalarıma giriyor. Ne olursa olsun o evden çıkmayan bir hayvan ve dışarıyı merak ediyor. Ona güvenmeyin

ULKU88

bende sekizinci kattayım ama kedim balkonda rahatlıkla duruyor sanırım buda karekterlerine göre değişken bizimki biraz tırsak çünkü ama ben evde yokken yinede kapalı tutuyorum bence sizde öyle yapın güvenmeyin çünkü atlayan tüm kediler normalde rahatlıkla duruyordu diyor aileleri tedbiri elden bırakmamak lazım ya cam balkon yada pencerelere sineklik şart mutlu günler ...

patili

kedilikızın söylediği her kelimeye %100 katılıyorum. +1 yani....

seldmrprmk

Tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim. Haklısınız, hayvanın sağı solu belli olmuyor ne yazık ki. Balkon güvenlik ağı diye satılan kullanışlı bir malzeme var, onu balkonlara kaplamaya karar verdik.

polo

bu sene tel modası var bi çok insanda gördüm balkona komple tel çektirmişler hem çocuklar için hem kediler için ideal hemde havayı kesmiyor ve fiyat olarakta çok uygun risk almaya degmez bi tel çektirin bence

yanik_kedi

Kedinizi balkona almıştımanızdaki amacı anlamış değilim kedi bu her şey bir anda gerçekleşebilir ve hayvancağız ölebilir gerek yok ki böyle bir şeye hem satılıyormuş demekki tehlikeli 8.katta oturuyorsunuz düşse eyvah ele gelmez yapmayın lütfen

Miy_Hav

Lütfen sineklik taktir

159deniz123

aynn ya bizim köpekte balkona çıkınça aynı şekilde içeri girmek iştiyor ben sesten diye düşünüyorum genelde 11 de sonra dışarda kimse olmayınça yarım saat dışarı otuturup baktırıyorum