Kedimin Fazla Kilosu İçin Mama Önerisi?

Glyvsr

Kedim 2 yaşında olmasına rağmen 6 buçuk kilo. Kilo vermesine yardımcı bir mama onerebilir misiniz?

12 CEVAP

gozdeyilmaz

yaa sanırım fotoğrafta ki kedinizden bahsediyorsunuz bizim smokin bebişimiz de öyle 6.5 kilo ama baksanız zayıf duruyor çünkü çok iri sizin kedinizin boyu nasıl

ailur0phile

Benim kesimde 6,3 kg hatta belki şu an 6,5 kg'dır. Eğer dışardan bakınca kilolu durmuyorsa ayrı bir diyete gerek yok. Benim kedim de aynı ırk uzun bu yüzden kilolu durmuyor.

ya bu arada 6.5 kilo çok extrem kilo değil. Sadece mama değil de aktivite de arttırmanız lazım

alabalik32

Benim ki 13 aylık 6 kg :)))

diablerose

kısır mamaların kalorisi daha düşük oluyor

Advance ,RC ,Hills diyet mamaları olduğunu biliyorum.

DoraFiko

Çok mu kilolu duruyor kediniz? Yani görüntü olarak. Benim kedimin biri 9 aylık 5 kilo olacak neredeyse ama hala zayıf gözüküyor çünkü boyu uzun. Diğer kedim 10 aylık 4 civarı ama tombiş duruyor. Hekimimde sayıdan çok görüntü önemli dedi. Sizdede böyle bir durum olabilir belki

Brit care

tyguler

Zayıflayana kadar kısır maması kullanilıyir sanırım. Kilosu normale dönünce geri normal mamaya devam ediliyor. Veya bazı markaların diyet serileri de var onları da kullanabilirsiniz

BerkeKoksal

Mama gramı biraz azaltın dAha fazla oyun oyun oynayın egzersiz gibi düşünün faydası olur

pongul

Bozita sensitive diet and stomach

Glyvsr

Evet görseldeki smokin kedim. Diğer kedilerime göre aşırı uzun ve iri. Ama ne zaman veterinere gitsek kilo vermesi gerekiyor diye konuşuyor :D Göbek kısmında geldi geleli bir sarkma oldu. Sahiplendiğim zaman yeni de kısırlaştırılmıştı. Kısır olmasına da bağlıyorum biraz. Veteriner kısır mamadan ziyade light mama önerdi. Kısır mamaların zayıflatma etkisi yok dedi. Geçen ay
Orijen Fit&Trim Fazla Kilolu Kediler için Tahılsız Light Kedi Maması sipatiş verdim. Paket üzerindeki ölçülere göre vermeye başladım. Mama az kaldı ama bir zayıflama etkisi yok. Ama tüy dökümü azaldı. Ve eskisi gibi asla hemen acıkmıyor. Bazen günlük hakkı olan gramajı bir buçuk günde yediği bile oldu.