Bonacibo Vs Dr.sacchi Vs Prochoice Vs Molly

msmzks

Merhaba benim kedim 257 günlük (8-9 aylık) ve tavuğa hassas bir kedi.Veterinerim yetişkin mamaya geçebilirsin dedi.Şuan Dr sacchi kitten kullanmak istiyorum içeriği daha profesyonel gibi ama emin olamadım.sizce bonacibo kuzulu mu prochoice kuzulu mu Molly somonlu mu olsa Dr sacchi kitten mı.içerik analiz ve vitamin eklemesi olarak hangisi daha iyi?

9 CEVAP

msmzks

Bu arada kedim Dr sacchi pek severek yemiyordu verdiğim zamanlar

Zeytinyx

Dr sacchi de taze et yok maalesef yememesi normal prochoice ise içinde bolca sakatat bulunduruyor bonacibo hiç kullanmadım ama arkadaşlarım kullanıyor içerik açısından pek beğenmesemde söylediklerinizden en iyisi o diyebilirim Molly hiç duymadım☺️

muffincookie

Dr.Sacchi Kitten Et bulunduruyor.Hepsinin içeriğini yazıp ona göre fikrimi söyleyeceğim.İçeriği bulamayanlar içinde fikir olur.Ayrıca tuz oranlarınıda ekleyeceğim ama hepsinde belli değil bu tuz oranı.Fakat ondan önce çok fazla kullanılan 2 mamanın tuz oranını eklemek istiyorum.

RoyalCanin Fit 32 TuzTayini
2.04

Proplan Tavuklu Tuz Tayini
1.58

BonaCibo Tuz Tayini
1.64

ProChoice
0.8

Dr.Sacchi Kitten
İçindekiler; Yüksek kalitede Sığır Eti ve Kuzu Eti, Esmer Pirinç, Bezelye, Patates, Somon Yağı, Hidrolize Tavuk Ciğeri, Nükleotit Maya Proteini, Mineraller, Deniz Yosunu, Avize Ağacı Özütü, Zerdeçal Yucca, Pisilyum.

Molly Somonlu
İÇİNDEKİLER: Kurutulmuş Somon Proteini (%28), Kurutulmuş Tavuk Proteini, Baldo Pirinç (%12), Mısır (%10), Karides Unu (%8), Rafine Tavuk Yağı, Hamsi Unu, Bira Mayası, Somon Yağı, Nükleotid Maya Proteini, Mineraller, Prebiotik Mannan Oligo Sakkaritler,Deniz Yosunu (%0,04), Avizeağacı Özütü (%0,04), Kızılcık Tozu (%0,04), Pisilyum (%0,04).

BonaCibo Lamb
Kurutulmuş Kuzu Proteini (%27), Hidrolize Kemiksiz Kuzu Proteini (%22) Baldo Pirinç (%16), Mısır, Rafine Tavuk Yağı, Hamsi Unu, Karides Unu, Bira Mayası, Hamsi Yağı, Nükleotit Maya Proteini, Mineraller, Prebiotik Mannan Oligo Sakkaritler, Deniz Yosunu, Avizeağacı özütü , Kızılcık

ProChoice Lamb
Ürün içeriği
Kurutulmuş Kuzu Proteini (%27), Hidrolize Kemiksiz Kuzu Proteini (%16), Baldo Pirinç (%14), Mısır, Rafine Tavuk Yağı, Bezelye (%6), Hamsi Unu, Karides Unu, Bira Mayası, Hamsi Yağı, Nükleotit Maya Proteini, Mineraller, Prebiotik Mannan Oligo Sakkaritler, Deniz Yosunu, Avizeağacı Özütü, Kızılcık Tozu (%0,04), Pisilyum.

İçerik olarak bakınca dr sacchi mysticin sığır kuzu etli hali.Eğer kediniz severek yeseydi bunu kullanabilirdiniz ama severek yemiyorsa zorlamaya gerek yok.

Kalan 3 mamanın içerikleri birbirlerine yakınlar.Prochoice tuz oranı olarak 1 tık önde fakat vitamin eklemelerinin çeşidini yetersiz buldum.

BonaCibo içerik ve vitamin çeşitliliği olarak önde

Molly mamada kötü değil ama somon proteini yanında tavuk proteini oranı yazılmamış.Bu yüzden ne kadar hayvansal protein olduğu belli olmadığı için ben tercih etmezdim.Dr.Sacchidede durum aynı ama onu hermos ürettiği için bir tahminde bulunabiliyoruz.Tabi kediniz dr.sacchi severek yemiyorsa almayın zaten.

Geriye prochoice ve BonaCibo kalıyor.Ben BonaCibo mama kullanıyordum 8 ay boyuncada kullandım.Kedim sağlıklı tüyleri yumuşak enerjisi güzel dışkısı normaldi ve bir şikayetimiz yoktu.Sonrada bıraktım.Prochoice hiç denemedim bir şey söyleyemeyeceğim ama benim fikirlerim bu kadardı.Teşekkürler

muffincookie

*********

msmzks

Prochoice alacağım mama skt si bu yılın 8.ay inde.Skt Ler 3 yıl öce oluyor genellikle.Sanırım bu mama 2019 yılında üretilmiş sorun olur mj

msmzks

Gncl

Palyaco

Prochoice kullandım 3 ay hiç sorun yaşamadım şimdi bozita diet kullaniyorum

ontheground

prochoice daha iyi ama 2019 üretimlidir büyük ihtimal dediğiniz gibi.2 yıl önceki mamayı almaktansa 2hafta önce üretilen bonacibo daha iyidir bence.

msmzks

Çok teşekkürler herkese bonacibo alacağım