Kedi Çimi

Cook

Kedi çiminin paketinin arkasında 10 santim olunca kedinize verebilirsiniz yazıyordu.Daha erken yemesinin bi sakıncası var mı?

10 CEVAP

DoraFiko

Hiç bir zararı olmaz. Sadece daha cansız oluyor kısayken otlar. Uzadıkça sertleşiyor. Bizde düzenli malt kullanıyoruz ama çimde yiyorlar. Dediğiniz gibi sindirim düzenleneden kansızlığa kadar faydası varmış.

Ama tavsiyem hazır çim kitleri değilde herhangi bir tohumcudan işlenmemiş buğday alın kendiniz ekin genişce bi saksıya. Hem daha çok oluyor hemde saksıya yatıyor falan biraz olsun doğasında hissediyor kendini. Ben yakın zamanda şu büyük mavi leğenler olurya ona ekeceğim yuvarlansınlar üzerinde 😂

Kediçimi yerine malt kullanabilirsiniz. Kedi çimi kendini yalarken yuttuğu tüyleri kusmasına sebep oluyor. Ve bu kediniz için iyi değil. Malt kullanın direkt hiç kedi çimi vermeyin.

Cook

Malt zaten kullanıyorum,ben de en başta sizin gibi düşünmüştüm fakat sadece tüyleri kusmasına yardımcı olmuyor birçok yararı varmış.Veterinerimiz tavsiye etti.Benim yaramaz yemiş henüz büyümeden birazını,zararı olur mu diye sormak istedim

mihriii

10 cm olunca kesmek gerekiyormuş diye okumuştum bne de

mihriii

buraya da sormuştum 10 cm olunca kesin demişlerdi

Zeynepulku

Sorun olmaz yiyebilir

Zeynepulku

Bence hazır almak yerine kendiniz tohum alıp ekin. Buğday, Yulaf çavdar tohumu. Toprağında gubresiz alın. Gübreli topraklar bazenleri sorun yaşatabiliyor kedilere.

Zeynepulku

Catniple kedi çimi ayni şeyler değil. Aynı ise bile yaramıyor

Cook

Teşekkür ederim hepinize,evet çok iyi fikirmiş gerçekten genişçe ekerim 🥰

Bizim veteriner kedi çimi yerine catnip kullanabilirsiniz demişti