Kedim Mamasını Yemiyor Yiyince De Kusuyor

alibaranal

Herkese merhaba beni kedim 8 yaşında mama konusunda aşırı sıkıntısı olan bir kedi piyasada ki çoğu kaliteli mamayı denedim çok seçici. En son Royal Canin seçici kedi mamasını severek yiyordu ancak son aldığım paketi yememeye başladı koklayıp geri çekiliyor zorunda kalınca da azcık yiyip kusuyor sizce sebebi nedir yardımcı olursanız çok sevinirim :(

3 CEVAP

Elifsu17

Mamasının paketi açık kalmış olanilir, nemlenip havayla temasta bozuluyor ve kediler anlıyor bunu. Eğer durum bu değilse o mamayı zorla yedirmeye çalışmayın bence. Happy cat sevilen bir mama oluyor genelde, bu gibi birkaç tane daha tester mama alıp tattırın, sevdiğini tüm palet alın. Mama değişikliği iyi olabilir

BademSeker

Belki mamasından bıkmıştır. Hill's denediniz mi?

mihriii

bütçeniz varsa raw veya barf besleyebilirsiniz bir araştırın isterseniz