Hayvan Düşmanları İçin Ne Yapılabilir

gayelise

mahallemizde baktığımız kedilerin mama ve Su kaplarıni bazen kadının biri döküyor bu aralar pek dokunmadı ama evde ufak tefek şeyler kaldığı zaman kemikli et veya balık falan balkondan evin karşısına atiyoruz orası da çöplük bir yer zaten dün yan komşumuz attı kediler yesin diye fakat bu kadın en altta oturduğu için yine bağırmaya başladı babası da polis çağırın deyip durdu bizim bunlar için yapamacagimiz bir şey var mı bilginiz var mı acaba çok sıkıldık artık çünkü onların bu davranışlarından hep kavga ediyoruz bu yüzden

5 CEVAP

tyguler

Ay böyle insanlar çekilmez ya. Bir iyilik yaparsın, ağzından burnundan getirirler.
Kimsin sen ha, kimsin. Ne karışıyorsun adamın/kadının verdiği tavuğa. İstediğini verir, sana mı soracak, o bölge senin tapulu arazin mi. Ha tapulu arazinse eyvallah, kimse dokunamaz, ama kimsenin değilse sen KA RI ŞA MAZ SIN.

Siz tavuk, mama, su vermeye devam edin. Suyu döktü mü, bi daha koyun, yine dökerse bu sefer kadına dökün suyu diyeceğim de o yine devam eder suyu dökmeye, anlamaz. Anlasa bile anlamamazlıktan gelir, inat yapacak ya hani.

Siz vermeye devam edin. Dövüşürse de dövüşsün, he he deyin girin evinize. Beğenmiyorsan taşın git her yer satılık ev.

Polis çağırsanız polis ne yapacak, size kedilere tavuk koydunuz diye ceza mı kesecek. Bir kere polis öyle bir kavga varmış diye gelmeye tenezzül etmez bile. Polis gelirse de siz şikayetçi olun bunlar beni rahatsız ediyor diye.

Renklipati

Mesela evinize yakın bölgeye beslenme bölgesi olması için belediye ye müracaat edebilirsiniz hatta park köşelerine kedi evleri koyuyorlar herkes orda besliyor tüm mahalle kedileri toplanıyor..bizim mahalle de park içinde var mama vermek isteyenler orda doyuruyor

Senablkbs_

Yani camdan balkondan çevreye yiyecek vs atmak pek hoş bir şey değil fakat bir kap ile dışarıda yemek su vermeniz kimseyi alakadar etmez . Montelenebilir tarzda bir şey kullanın isterseniz yerinden hareket ettiremez dolayısıyla.

msmzks

Ortak alan olduğu için kirletmemek gerek çevreyi.Kaplara mama koyulabilir ama artık bırakmamak gerek yoksa siz haksız olursunuz.Çevreyi kirletmeden mama su koyabilirsiniz.Tavuk vs de verebilirsiniz ama artık kalmamalı

gayelise

Sürekli atmiyoruz zaten ayda yılda bir kere bir şeyler kaldığında normalde mama veriyoruz her gün bu aralarda hamile bir kedi vardı yeni doğurdu tavuk aldık vermek için onu görünce camdan hemen atmam gerek ben aşağı inip ona verene kadar gidecek belkide çevreyi kirletecek bir şey atmiyoruz yani attığımız gibi bitiyor zaten kalmıyor ayrıca attığım yer çöplük içinde zaten karşı binadan çöp atıyorlar sürekli kenarda kalıyor yol boyu değil