Fazla Yeme

baddem

Kedime 1 ay önce kısır mamaya geçtik. (proplan somonlu) Kedim normalde kısırlaştırdıktan sonra bile eski mamasında ölçülü yerdi fakat proplana geçtikten sonra aşırı yemeye başladı. Resimdeki kadarı pakette yazana göre yemesi gereken ölçü ama kedim bunun neredeyse 2 katını yiyor vermeyince etrafı koklayıp mama arıyor kıyamıyorum. Bir öneriniz var mı başka mamaya geçmeli miyim?

3 CEVAP

msmzks

Mama doyurucu olmadığı ve fazla tahıl olduğu için olabilir başka mama deneyin ve ölçüyü geçmeyin proplan fazla kilo yapan mamalardan zayıf kedilere verilir kilo alsın diye genelde

Palyaco

Bence çok bukadar yememesi lazım bence açana yada nd ye geçin sonuçta kısır kedi çok yememesi lszim

baddem

Evet doğru 1.5 ayda 1.5 kilo bitti neredeyse. Teşekkürler yemi mamaya geçiyorum o zaman