Kısırlaştırma Sonrası Mama Miktarını Azaltmalı Mıyım

Melihkartal

Merhaba kedimi bugün kısırlaştırdım normalde pro plan kitten ile besliyorum günlük 100-120 gr arası . Kısırlaştırılmış mamaya geçicem aynı markada miktarı azaltmalı mıyım yaklaşık 10 aylık kilosu da 4,5 kg

2 CEVAP

Melihkartal

Teşekkür ederim elimde bir kg kadar eski mamadan var 15 gün karıştırarak vermeyi düşünüyorum kısırla

Buketbayraktar

Yavru kedi mamaları kedinin gelişimi için yüksek yağ yüksek protein vitamin vs barındırır. O yüzden de kısırlaştırma sonrası vermeniz hızlı kilo alımına sebep olur. Kedinizin kilosu da gayet iyi şuan. Benim 11 aylık erkek kedim 4 kg şuan. Farklı tat olsun artık diye kullandığım mamanın yetişkin mamasına geçtim henüz kısır değil. Veteriner artık verebileceğimi sorun olmayacağını söyledi. Bence siz de kısır mamaya geçebilirsiniz. Eğer elinizde mama varsa bitirin tabi sorun olmaz. Ama takip edin kilo alma hızını. Bir de proplan da kilo alımı arttıran bir mama. Yetişkin Kısır mamalarda 60 gram civarı falan olacaktır tahminimce miktar. Ve evet protein yağ oranı daha yüksek bir mama olduğu için yavru maması daha düşük miktarda verebilirsiniz. Zaten kısır mamasına göre daha besleyici olacak o şekilde de