Kedide Kanlı Dışkılama

zeuswashere

Herkese merhaba. Kedimi kısırlaştırdıgım için kısırlaştırılmış kedi mamasına geçiş yaptım. Proplan tavukluya. Fakat kullanmaya basladıktan sonra kakanın kıvamında bir yumusama meydana geldi. Bu sabah da üzerinde kan oldugunu farkettim. Hareketleri ve beslenmesi normal, halsizliği yok.
Daha önce mama değişiminde böyle bir sorun yaşayan oldu mu? Artık mama konusunda napıcamı şaşırdım. Normalde Royal canin fit 32 yiyordu. Kısırlaştırınca değiştirdim. Zaten kendisi tombul mu tombol. 12 yaşında ve 6 kilo bir hanım.. Daha da hantallaşmasından korkuyorum. Bir de bu kanı görünce..Acaba bagırsagı alışır mı yoksa değiştirmeli miyim mamayı tekrar? Neyi yiyip neyi yemeyecegini de kestiremiyorum. Bu mamayı çok sevmişti oysa :/

1 CEVAP

msmzks

Kilolu kedi Royal canin yada proplan Yememeli aşırı kilo yapar.Mamayı karıştırarak geçtiyseniz mamayı değiştirin ve gastrointestinal macunla destekleyin isterseniz tabi veterinere danışmakta fayda var