Köpegim Aşırı Saldırgan

4 aylık yavru köpegim sürekli sinirli dişlerinin kasinmasiyla alakasi yok ortada hiç birşey yokken kucağıma alacakken suratıma saldırdı ben hayır yada şşş dedikçe daha fazla can acitarak saldırmaya başlıyor oyuncağıni ve benzeri şeylerini elime sürsem çok çok kötü saldırıyor yemek yendiğinde tasmasiyla baglamak zorundayım yoksa tüm yemeklere saldırıyor bagladigim zaman susmadan havliyor KKA ailesi vb şeyleri izledim (ver burnuna vurun dedi) ancak fayda etmedi sizce büyüyünce gecer mi ne yapabilirim

6 CEVAP

zibityus

burnuna vurun demiş olamaz kka. kka nın tüm videolarını deftere not alarak izle sonra uygulamaya geç

Anonymus552223

Genelde yavru hayvanlar enerjilerini tam atamayinca oyun sanip saldiriyorlar, siz geri cekildikce de oyunu siddetlendiriyolar. Bence daha cok kosturup oynatin

mirasude

Genelde yavru köpeklerde bu durum söz konusu oluyor.Ben de bu tarz bir şey yaşamıştım, endişelenmenize gerek yok.Henüz bebek olduğu için enerjisi fazla geliyor olabilir.Öncelikle yürüyüş ve oyun için her gün dışarı çıkartmalısınız.Ayrıca yavaş yavaş komut öğretmeye yönelin.Dur ve otur komutlarından başlayabilirsiniz.Ödül maması kullanarak komutları unutmamasını sağlamalısınız.Otoritenin sizde olduğunu anladığında zaten bu tür davranışlara devam edeceğini sanmıyorum.Son olarak sizi çok rahatsız eden yaramazlıklar yaptığında ona küserek bunu belli edebilirsiniz.Her şeyi anlıyorlar :)

Asla burnuna vurma köpeğin gururunu kırarsın, köpeğin tek anlayacağı hareket ensesinden tutup konuşmak bunu askeri ve özel köpek yetiştiricilerine sorabilirsin, dayaktan, bağırmaktan, kızmaktan, sert yapmaktan hiçbir hayvan anlamaz psikolojisi bir kez bozulunca uzun yıllar uğraşırsın düzeltmek veya sosyalleştirmek için, istemediğin değil başka bir köpeğe zarar verdiğinde veya kedi kovaladığında yol ortasına veya odanın ortasına kakasını yaptığında ensesinden tutup konuşabilirsin. Komut öğretmek yalnızca köpek ve kuşlara has bir durum lütfen herkesten duyduğun uygulamayı değil kesinliği sağlanmış hareketlerle eğit.

Emre_4515

Babuccuoktay33 yüzünden bile ıssırabilen bi köpeği ensesinden tutup konuşmaya çalışmak fazla mantıklı değil.Muhtemelen biraz zaman alır ama alışır bu sürede yanında dur ama fazla dirsek teması kurma diğer köpeklerle karşı böyle değilse sosyalleştirmeye çalış en önemlisi olabildiğince yor enerjisi fazla kalmassın(gezdir olabildiğince çok yer koklasın ,at getir oyunu oyna ama bunları dışarda yap evde değil)köpeği tetikleyebilecek durumlardan da olabildiğince uzak dur köpek zamanla bırakır

erlcnr1903

benim yavrumda da vardı aynı durum dişleri değişince enerjiyide atmaya başyalınca bide sürekli oyun oynadık evde saldırma durumu kalmadı