********* Kedimi Zehirler Mi

msmzks

Yorumları okuyordum buradaki.Çok çok kötü yorumlar var.Yok bağırsaklar parçalanır yok aşırı tuzlu.Bem anlam veremedim bunlara.Kanıtları bile yok laf olsun diye sallıyorlar.royal caninde tuz 2 ama ona laf eden yok.bonacibofa 1.5 ama onda çok tuz var?neden böyle?bence abartılıyor.felicia mükemmel mama deniyor ama tuz oranı merak edilmemiş bile?belki onda daha fazla.kısacası kedime bonacibo alırsam ne olur ki?neden bu kadar kötü gibi lanse ediliyor?

8 CEVAP

diablerose

buraya 2 mamanın içeriğini yazip hangisi daha iyi diye sorsanız size markasını sorarlar. bilerek cevap veren olmuyor yani. hiç denemeyen insanlar zannedersin royal canin ve pro planın rakip firması

Palyaco

Ön yargı yapıyorlar sonuçta Royal canin proplan tahıl deposu saten bonacibo bunlarla aynı klasmanda bonacibo yerli Royal canin proplan ülkelerinde bonacibo fiyatı ile aynı ithalat geldiği için gümrük vergisi artı bunu getiren firmada fiyat koyuyor üstüne itekim mama 150 çıkıyor fiyatı kaç kişi ekmek yiyiyor ital mamalardan

Üretim durumu yüklenici firmalara verildi, bunu araştırabilirsiniz izmirin birçok mama üretim bölgesinde ithal diye aldığımız pro plan, hills, purina, brit, felicia yurtdışında ki aynı reçete ile yurtiçinde üretiliyor. Bildiğim kadarıyla yalnızca acana ve orijen tamamen ithal

Succubus

türkiyede mama üretimine dair hemen hemen hiçbir standardizasyon duymadım ben. şahsen ben durumum olduğu için üretici firmanın bulunduğu ülkedeki hayvan haklarına bakıyorum. ürüne verdiğim para kadar da vergi veriyorum ve bu çok rahatsız edici.
ancak ülkedeki mamalarda kullanılan protein kaynakları çok belirsiz. insan tüketimine sunulan etler vs bile kalitesizken; hele hele şarküteri ürünlerinde et olmadığı konuşulurken türk ürünlerine elim gitmiyor.
bir de şunu eklemem lazım. evet biz eti sakatata tercih ediyoruz. ancak pek çok organ, kastan çok daha besleyicidir. tam da bu sebepten barf örnek reçetelerinde etten çok sakatat bulunur her öğünde. yani üstü kapalı yazılan hayvansal ürünler lafı iyice kafa karıştırıcı aslında.
marka adına takıntı biraz daha bu yüzden.
içerik listesi kadar; biraz da marka hakkında da araştırma yapmak lazım. evet içerik okumak biraz yardımcı oluyor bize ama, o listelerde yazılanlara bir şeyler gizlemek de çoğu zaman çok kolay.

deniznergis

felicia ********** nın zaten fason olarak üretiyor onunda tuz oranı yüksek

muffincookie

Evet ama işte felicia mükemmel denip BonaCibo berbat deniyor işte.Bence ********* kötü değil sadece biri bişe duymuş abartılmış ve buraya kadar gelmiş.Ayrettem BonaCibo tuz oranı 1.56. Royal canin 2.00 proplan 1.58 gibi birşey.Yani royal canin yiyince tuzdan yana sıkıntı yok. Ama BonaCibo yiyince mi var.bence abartıyorlar.üstelik kanıtları bile yok...

bonacibo, milo elbette kedinizi zehirlemez fakat içerik olarak bonnie, pawmas, pawpawdan daha kötü olmaları halinde fiyat olarak şişirilmiş bir mama, mystic, dr.sachii, matisse, daha birçok az tahıllı içeriği daha iyi olan mamalar var o fiyata içinize sinerse alın, alırken vitamin mineral içeriğini karşılaştırma yapmanız hem cebiniz hem evcil hayvanınız açısından daha iyi olacaktır.

msmzks

Dr sacchi alıyordum ama kedim tadını sevmiyor severek yemiyor.tavuğada hassas olduğu için reflex falan alamıyorum.pawpaw falanda vitaminler bonacibo dan daha az diye denemek aklıma bile gelmedi.mystic içinde yine tavuk var.tavul hassasiyeti çok zor bi durum mama seçimi için.ya içinde hangi hayvana ait olduğu belli olmayan hayvansal protein yazıyor bende alamıyorum dolayısı ile...