Nd Dışında Kısır Kedi Maması Önerisi

Humeyracbsy

Normalde ND kullanıyorum fakat öğrenci olduğum için bütçemi zorluyor bu yüzden değiştirmek istiyorum fakat doktorumuz hills royal canin ve pro plan önermişti bu 3 markayi da araştırdım sevemedim. Matisseyi çok öveni duydum fakat içindeki pirinç oranı yüzünden tereddütde kaldım yani her mamanin zaten Bi sıkıntısı var ama bilemedim. Yani demem o ki bana içerik bakımından gercekten sağlam ve fiyat olarak da ideal bir mama söylermisiniz araştırmaktan gözlerim kör oldu ama yine istediğim sonuca ulaşamadim.

12 CEVAP

Oqrenerde06

Orta bütçeli iyi bir mama olarak matisse iyi olabilir 10 Kg alınca makul bir fiyata geliyor matisse hakkın da olumsuz bir yorum görmedım bütçe dostu en azından vetinizin tavsiye ettiği tahıl dolu mamalardan daha iyi %20 pirinç de gözünüzü korkutmasın diğer markalar bu oranı açıklamıyor bile hepsini toplasan % kaç oran eder Allah bilir.

Öğrenci olmanı anlıyorum ama emin ol uygun fiyatlı olup alacağın mamalarda yeterli özellikler olmayacaktır ve ucuz mama kullanman daha sonra sağlık sorunlarına sebep olabilir seçeceğin mamaya çok çok dikkat etmelisin, matisse duydum ama sağlık sorunlarından dolayı farklı mamaya geçemediğimiz için denemedim ama çevremde kullananlardan bir şikayet duymadım

zaparaza

matissede %25 pirinç var diye biliyorum gerçekten göz korkutuyor ama yukarda arkadasin dediği gibi bazi bilindik markalar bu orani açiklamiyor bile yani dahada fazla olabilir

fettahaltuntas

otomatik mama kaplarına bakabilirsiniz alrmlı saat gibi kendi koyuyor mamayı çünkü 1.5 kg lik mamayı 2 haftada bitirmek ilerde çok ciddi karaciğer yağlanması gibi sorunlarla karşılaşmasına nedne olabilir

deniznergis

en temizi şu an kullandıgın mama nd protein ve yağ oranı düşükse devam et

Humeyracbsy

Protein oranı %46 maalesef ki düşük değil ve dediğim gibi öğrenci olduğum için bütçemi çok zorluyor bu yüzden değiştirmek istiyorum

pongul

Matisse'in kısır kedi maması güzel aslında. Yani oranları düzgündür.

Matisse yahut golosi

Sselin1

Bütceniz nedir ona göre mama onerisnde bulunabiliriz.

Humeyracbsy

Yani istersem nd de alabiliyorum ama dediğim gibi öğrencilik herseyi bozuyor 100 liraya kadar çıkarım diye düşünüyorum çünkü 1.5 kiloluk mama 2 hafta da bitiyor daha fazlasını 2 haftada bir veremem

fettahaltuntas

1.5 kg lik bir mamayı nasıl 2 haftada bitiriyor? çok fazla veriyorsunuz demekki ileride obeziteye kadar yolu var bunun 1.5 kg lik bir kuru mama yaklaşık 28-30 gün arası gitmeli

Humeyracbsy

Haklısınız evet ama ölçülü veremedigimden kaynakli gün içinde evde olmadığımız için koyuyorum sabahtan akşama kadar yediği kadar yiyor