Evde Kedi Yaş Maması

Trcnoglum

Merhabalar 4 aylık kedim için evde yaş mama yapmaya karar verdim ve şu şekilde yapmayı düşünüyorum...
Tavuk göğsü
1 adet havuç
1 adet kabak
1 adet patates
Zeytinyağı
Zerdeçal
Yumurta haşlanmış
Bu şekilde yapıp buzluğa parçalar halinde atacağım yaklaşık 1 aylık mama yapmayı düşünüyorum. Yumurta olduğu için acaba bir sorun olur mu bozulma konusunda buzluğa atacağım ama yine de emin olamadım sormak istedim

9 CEVAP

Firuzecik

Sorun olmaz ama sebze cok fazla birini cikarip digerlerini de yarim yarim yaparsiniz ya da tavuk miktarini arttirirsiniz. Umarım sever. Benim danalar yemiyor

mihriii

en fazla %15 sebze olması lazımmış çok olursa yemez büyük ihtimal

cakilgunes5

Sebze biraz fazla yarım yarim kullanin bende bugün yaptim 10 günlük

500 grm tavuk Göğsü haşladim ayri bi tencerede
küçük boy havuc 2 dilim kabak 2 yemek kaşığı bal kabağı 2 yemek kaşığı pirinc ve bulgur koydim hasladim tve blendirdan geçirdim tavugu da küçük küçük dorayip pure haline getirdigim sebzelerin icine koydum

cakilgunes5

Tavaya alip 1 yemek kaşığı hakiki zeytin yağı koydim ve 2 yumurta kırdım üzerinee 2 günlük ayırıp buz dolabina koydum
Gerisini dondurucuya attim

shoto

Sebzeye gerek bile yok aslında.Patatesi çıkarabilirsiniz.1 kilo mama için 900 gr et 100 gr sebze iyi olur illa sebze olacaksa.Tabi 850-150 şeklindede dengelenebilir

cakilgunes5

Kullanılır tabi ki

Trcnoglum

Peki tavuk yerine ciğer kullanabilir miyim?

shoto

Ciğer ve havuç aynı anda uzun süreli kullanılmamalı.2 side a vitamini deposu.600-700 gr et 150-250 gr ciğer kalanı sebzede yapabilirsiniz.Fakat ben şahsen sürekki vereceğim yaş mamaya havuç ve ciğeri aynanda koymam.

Trcnoglum

Çok teşekkür ederim