Pro Choice Mama

Sznyll

Kedim şuan Reflex kitten kullanıyor güzel bir mama olmadığını biliyorum. Eski sahibi bu markayı kullanıyor diye bizde bir süre bunu kullanıyoruz. Fakat değiştirmek istiyorum. Pro Plan, N&D, Royal Canin kaliteli markalar ama ücretleri malesef ki bizim karşılayamayacağımız miktarda. Veteriner Reflex'in kötü olduğumı söyledi bende Felicia nasıl diye sordum o da kötüymüş. Siz kedinize hangi marka mamayı kullanıyorsunuz. Ya da bana ne önerirsiniz? Pro Choice daha önce duyduğum bir markaydı ama hiç bir bilgim yok. Kullanıpta tavsiye eden var mı? Ya da neden tavsiye etmiyorsunuz? Bu konularda bana biraz yardımcı olursanız çok sevinirim. Kedim 4 aylık dişi bir sarman. 3 kilo sağlığı şuanlık iyi.

8 CEVAP

Pro choice mama kedilerde idrar yollari enfeksiyonu yapıyor. Hep derlerdi inanmazdım bisey olmuyor aylardır yiyor derdim. Maalesef dogruymuş kedim şuan idrar yolundan rahatsizlik cekiyor. Aninda degistirdik mamayi. Bu fiyata molly alıyorum artık ve severek yiyor veterinerimizde prochoice yerine mollyi tavsiye etti. Bu arada ne marka olursa olsun asla kedinize tavuklu ürünler yedirmeyin yaş kuru ödül hic biri.. tavuk kedilerde mantar yapiyor

muffincookie

Tavuğa alerjisi yoksa mystic alın bence.

dezgicavus

Prochoice kitten ben denedim çok sevmedi, taneleri boncuk kadar zaten zor çiğnedi. Sokak kedileri de çok sevmedi. Ama petlebi de numunesi satılıyor alıp deneyebilirsiniz. Her kedi bir değil sonuçta 😅

pongul

Prochoice feliciadan iyi değil.

pongul

Felicia devam edin derim.

Sznyll

@shilaninannecigi kedimin mamasıda tavuklu ödül mamasıda tavuklu çok severek yiyiyor. Tavuk her kedi için zararlı mı acaba?

shoto

Molly ile prochoice içeriğide oldukça benzer aslında.Tabi hammadda tuz vs illa fark vardır.Molly mamaya baktım dfc pet tarafından üretiliyor.O mamada fena değil fiyata göre özellikle.Hypoallergenic denmiş felicia gibi ama sadece mısıra alerjisi olmayan kediler için hypoallergenic denebilir.İçinde tavuk proteini olduğu belirtilmiş ama buradaki bi soruda alerji yapmaması için bazı işlemlerden geçtiği vs yazılmış.Molly de denenebilir

@sznyll ben uzunca araştırdım her kedi icin genel olarak tavuk kedilere pek faydasi dokunan bisey degil. Evde yaparsaniz baharatsiz tuzsuz biraz gogus biraz deri verebilirsiniz ama mamalarini tavsiye etmiyorlar. Sanırım mamanin icindekilerle veya yapım şekiliyle bir araya geldiğinde zararli oldugu için. Mantar ve tam hatırlamıyorum bi iç organa zararı varmiş. (Sanırım bobrekdi emin degilim) arastirmaniz iyi olur. Ben somondan şaşmıyorum ne alirsam alayim somon karades oluyor. Bazende tom balikli yaş mamalar