Ateşi Mi Var

ayseeny

Merhaba geçenlerde burada ateşi olan bir kedi hakkında bir soru görmüştüm kedim çok sıcak vs diye bahsedilmişti benimde kedim zaman zaman çok sıcak mesela şuan ön 2 patisi alev gibi. Ateşi olduğunu nasıl anlarız ya da ne yapmak lazım ateşi varsa?

1 CEVAP

ursaminor

Kedilerin normal vücut sıcaklığı zaten yüksektir. 38-39 derece arası. Elinizle dokunduğunuzda her zaman sıcak gelir o nedenle. 39.1'den yüksek olduğunda ateşi var anlamına gelir. Ve bunun elle anlaşılması mümkün değildir. Burnunun kuruluğu vs. tek başına anlamanıza yardımcı olmaz. Mutlaka termometre ile ölçmek gerekir.