Nd Mama Aldım Ancak Yemiyor Ne Yapabilirim?

lethenia

Merhaba kedimi kısırlaştırdıktan sonra kısır mama önerilerini araştırarak nd narlı ve tavuklu kısır mama aldım. Bi önceki maması da proplan tavukluydu. Bu da tavuklu olunca kolay geçiş yapar diye dusundum ancak olmadı. Diğer mamasından verirken içine 2 3 tane nd koyunca yiyor onları arada ancak içine koyduğum nd sayısı artınca koklayıp bırakıyor. Az yemeye basladı genel olarak da. Ne yapabilirim hiç bilmiyorum tavsiye verirseniz çok sevinirim.

7 CEVAP

Beyzaduman

Yaş mamayı ambalajından kaşıkla alıp koyabilirsiniz. İlk olarak yaş mama miktarını fazla tutun, kademeli olarak yaş mamayı azaltıp kuru mamaya dönün. Umarım işe yarar :)
Proplan royal canin gibi mamalar bağımlılık yaptığı için muhtemelen kediniz o sebepten nd yi reddetti.

Beyzaduman

Yaş mamayla karıştırarak deneyin.

lethenia

yas mamanın suyuna mı koymalıyım icinde şişer cunku. yoksa suyunu süzüp aralarına tane mi koymalıyım?

zba7

Ne kadar süredir alışamadı ?Birçok sebep olabilir.
ND önceki kullandığınız markaya göre daha kaliteli bir mama ve bazen sağlıklı mamaları daha az sevebiliyorlar.

Tabi bir de kısır kedi mamasıyla normal mama aynı değil. Kısırlaştırılmış kedi mamalarında yağ oranı normal mamalara göre daha az oluyor. Haliyle mamaların lezzetleri vs. de değişiyor. Yağ demek lezzet demek:)

Ne kadar zaman olduğu önemli tabi ama bence sabırla geçişi yapın. Tabi ısrarla yemek istemezse de bu da onun damak zevki artık ND değil başka bir mama deneyebilirsiniz. Ya da ND nin kısır kedi mama çeşitleri çok diye biliyorum. Değiştirerek deneyebilirsiniz.

Oqrenerde06

N&D mamalar iyice tadını kötüleştirdi bizimkiler de 6 aydır yedikleri mamayı artık yemiyorlar malesef.

lethenia

@zba7 merhaba yaklaşık olarak 4 gün oldu. Dediğim gibi tane tane koyunca yiyor böyle arada kaçanları ama sonra kokusu fazlalaşınca bırakıyor. Açıkçası kalitesi açısından yemesini çok istiyorum.

lethenia

@Beyzaduman tesekkur ederim deneyeceğim bunu ancak alışana kadar her öğün yaş mama mı vermem gerekiyor bunun için